SZANGHAJ 2013: HONDA W NATARCIU – PREMIERA KONCEPTU

H 1_Concept_M

Auto Shanghai 2013 – 15. Międzynarodowa Wystawia Przemysłu Samochodowego w Szanghaju jest miejscem światowej premiery nowego modelu Hondy – Concept M, którego masowa produkcja ruszy w przyszłym roku.

Concept M to pojazd koncepcyjny segmentu MPV (Multi-Purpose Vehicle), na bazie którego powstanie masowo produkowany model przeznaczony głównie na rynek chiński. Obecnie większość minivanów w Chinach to samochody dostawcze.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


Honda wprowadzi na ten rynek pojazd oferujący klientom nową jakość – atrybuty samochodu osobowego, radość z jazdy oraz komfortową, przestronną kabinę stworzoną dzięki zastosowaniu typowego dla Hondy sposobu jej zagospodarowania. Concept M został zaprojektowany przez studio projektowe w Automobile R & D Center of Honda R & D Co, Ltd. w Japonii. Honda czyni postępy w rozwoju opartego na tym modelu koncepcyjnym pojazdu przeznaczonego do masowej produkcji, z zamiarem wprowadzenia go na rynek w przyszłym roku.

H 3_Concept_M

Odsłona modelu “CRIDER”

Honda zaprezentowała przeznaczony do masowej produkcji model CRIDER, bazujący na modelu Concept C (model koncepcyjny sedana klasy średniej przeznaczonego na rynek chiński), który zadebiutował w ubiegłym roku podczas Beijing Motor Show. Rozwinięty na bazie koncepcji stylistycznej opartej na wizerunku smoka, CRIDER ma wielkość samochodu klasy wyższej i atrakcyjny wygląd zewnętrzny, a jego osiągi wykraczają poza standardy przyjęte w tym segmencie samochodów. CRIDER to sedan klasy średniej stworzony dla chińskich klientów głównie przez chińskich pracowników Hondy.

Planowana na czerwiec br. sprzedaż modelu CRIDER będzie prowadzona przez Guangqi Honda Automobile Co., Ltd.

H 2_CRIDER

Odsłona modelu “JADE”

Honda przedstawiła przeznaczone do masowej produkcji model JADE, bazujący na modelu Concept S (globalny model koncepcyjny dla pojazdu osobowego nowej jakości stworzonego przede wszystkim na rynek chiński, gdzie ma wejść do sprzedaży w pierwszej kolejności), który również zadebiutował w ubiegłym roku podczas Beijing Motor Show. Z innowacyjną stylistyką inspirowaną wizerunkiem jadeitu, z pięknym nadwoziem i wysoką jakością, JADE spełni różnorodne oczekiwania klientów – od codziennej eksploatacji po wakacyjne podróże. JADE dedykowany jest energicznym i znanym z realizacji swoich marzeń chińskim klientom urodzonym w latach osiemdziesiątych.

Sprzedaż modelu JADE będzie prowadzona przez Dongfeng Honda Automobile Co., Ltd. Start rynkowy auta zaplanowano na wrzesień br.

H 4_JADE

Zapowiedź “Li Nian S1”

Honda ogłosiła zmiany modelu Li Nian S1, oryginalnego pojazdu marki Guangqi Honda. The Li Nian S1 został dobrze przyjęty przez wielu chińskich klientów od czasu jego wprowadzenia na rynek w kwietniu 2011 r. jako pierwszego masowo produkowanego modelu Li Nian (Everus), pierwszej oryginalnej marki należącej do samochodowej spółki joint venture w Chinach. Oferujący odnowioną stylistykę wewnątrz i na zewnątrz, wyposażony w zaawansowane rozwiązania techniczne Hondy, nowy Li Nian S1 pojawi się w sprzedaży w maju tego roku. Guangqi Honda będzie dążyć do dalszego zwiększenia sprzedaży tego pojazdu, skupiając się bardziej na klientach zamieszkujących wewnętrzne obszary Chin.

– Honda, Guangqi Honda i Dongfeng Honda będą ściśle współpracować w celu dalszego rozwoju, zlokalizowania zamówień i wytwarzania produktów Hondy w Chinach – powiedział podczas konferencji prasowej na salonie w Szanghaju Seiji Kuraishi, Prezesa Zarządu Honda Motor (China) Investment Co, Ltd.

H 5_JADE