SZEROKA OFERTA OPON MICHELINA NA SEZON ZIMOWY

Michelin wprowadza 50 nowych rozmiarów opon zimowych. Są wśród nich Alpin6 lub Pilot Alpin5 do samochodów osobowych i SUV-ów o wysokich osiągach (Ultra High Performance).

Poszerzona została także gama ogumienia całorocznego z homologacją zimową CrossClimate do aut osobowych, SUV oraz dostawczych.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Michelin Alpin6 to ogumienie dla kierowców, którzy pokonują w warunkach zimowych wiele kilometrów. W porównaniu z modelem poprzedniej generacji opona wyróżnia się drogą hamowania krótszą o 6 proc. na mokrej nawierzchni oraz o 8 proc. krótszą na śniegu. Zastosowana w oponie technologia Everwintergrip zapewnia także większą trakcję.

Alpin6 w rozmiarze 205/55 R16 zajęła drugie miejsce w tegorocznym rankingu opon zimowych przeprowadzonym przez ADAC.

Rozwiązanie zastosowane w Alpin6 to wielowarstwowa guma bieżnika – mieszanka Traction zapewnia elastyczność oraz wzmacnia przyczepność na śniegu wraz ze zużywaniem się opony. Natomiast lamele 3D w kształcie kropli otwierają i rozszerzają się wraz ze zużywaniem się bieżnika, zapewniając większą przyczepność i lepsze odprowadzanie wody i śniegu spod opony.

Od tego sezonu zimowego opona Alpin6 będzie dostępna w 4 nowych rozmiarach od 16 do 19 cali. Po rozszerzeniu gamy kierowcy będą mieli do wyboru w sumie 62 rozmiary od 15 do 19 cali (szerokość 185-225; wysokość od 40 do 70 i o indeksach prędkości T-H-V).

Pilot Alpin5

Opona pojawi się tej zimy aż w 18 nowych rozmiarach od 17 do 21 cali. Po rozszerzeniu gamy na rynku będzie dostępnych w sumie 68 wersji w rozmiarach od 16 do 21 cali (wysokość od 30 do 65; szerokość od 205 do 315; indeksy prędkości od H do W). To opona z kategorii Ultra High Performance (UHP) przeznaczona do aut osobowych klasy premium.

Zastosowano w niej mieszankę, która zapewnia kontrolę i precyzję kierowania oraz wysoką przyczepność w różnorodnych warunkach zimowych. Specyfika opony została dostosowana do charakteru ostatnich sezonów, podczas których kierowcy poruszają się głównie po suchym, mokrym oraz zabłoconym asfalcie. Dlatego też zastosowano bieżnik w kształcie litery V, który zapewnia szybkie odprowadzanie wody i błota pośniegowego. W odprowadzaniu wody pomaga dodatkowo centralny rowek, co minimalizuje ryzyko aquaplaningu.

Ponadto inżynierowie zdecydowali się wprowadzić specjalną warstwę gumy, która odpowiada za rozpraszanie energii i obniżenie oporów toczenia, co przekłada się na niższe zużycia paliwa. Kolejnym praktycznym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest rant chroniący felgę. Esteci docenią eleganckie, aksamitne wykończenie boku Velvet Touch Design. Opona uzyskała homologację Porsche, Audi, BMW, Mercedes.

Pilot Alpin5 SUV

Dla kierowców aut typu SUV Michelin poleca oponę z kategorii Ultra High Performance (UHP). Pilot Alpin5 SUV zapewnia krótszą drogę hamowania oraz mniejszą podatność na aquaplaning. Oponę cechuje większa wytrzymałość i trwałość dzięki wzmocnionemu na bokach karkasowi. Nowa opona homologację między innymi takich marek, jak BMW, Mercedes oraz Porsche.

W tym sezonie opona będzie dostępna w 24 nowych wariantach w rozmiarach od 20 do 22 cali. Po rozszerzeniu oferty będzie 61 wersji w rozmiarach od 17 do 22 cali (profile od 35 do 70; szerokość od 225 do 315 oraz symbole prędkości H-V).

CrossClimate+

W tym sezonie całoroczna opona CrossClimate+ będzie dostępna w 2 nowych rozmiarach. Kierowcy mogą wybierać spośród 74 wariantów w rozmiarze od 14 do 19 cali (szerokość od 165 do 265 i profile od 35 do 70) o symbolach prędkości od H do Y. Ogumienie posiada certyfikat 3PMSF oznaczający homologację do użytku na śniegu.

Technologie zastosowane w CrossClimate+: elastyczność gumowej mieszanki, wzór bieżnika o kształcie litery V, który w warunkach zimowych maksymalizuje efekt „pazura” oraz sztywne klocki o sfazowanych krawędziach (zwiększają efektywność hamowania na suchej nawierzchni).

CrossClimate SUV do aut 4×4 posiada oznaczenie 3PMSF. Jest dostępna w 40 rozmiarach od 16 do 20 cali (szerokość od 215 do 285; wysokość od 45 do 70 oraz symbol prędkości H-Y).

Uzupełnieniem gamy całorocznej jest opona do samochodów dostawczych Agilis CrossClimate dostępna w 34 rozmiarach od 15 do 17 cali (szerokość od 185 do 235; wysokość od 55 do 75 oraz symbol prędkości H-Y).