TARGI SEMA360 SHOWCASE W INTERNECIE ALE Z PREMIERAMI

Branża targowa w tym roku przeżywa ogromny kryzys – koronawirus sprawią, że w świecie odbyło się tak mało imprez na “żywo”, że ja można policzyć na palcach.

Niektórzy jednak podchodzą do tematu kreatywnie i zamiast odwoływać wystawy, przenoszą je do sieci.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Tak zrobili organizatorzy słynnych targów samochodów modyfikowanych SEMA (Specialty Equipment Market Association). Na internetowej wystawie SEMA360 Showcase Toyota pokazała potężną terenówkę zbudowaną na pick- upie Tacoma.

Korzystając z rosnącej popularności overlandingu, redaktorzy 4WD Toyota Owner Magazine opracowali własną wizję off- roadowej wyprawówki. Overland- Ready Tacoma to auto na wielodniowe rekreacyjne wyprawy przez najbardziej niedostępne tereny, gdzie świetne właściwości terenowe oraz słynna niezawodność i trwałość pick- upów marki okazują się niezbędne.

Twórcy auta pomyśleli także o wygospodarowaniu miejsca na sprzęt dla prawdziwych poszukiwaczy przygód – w tym mocowania na rowery, kajaki oraz sprzęt kempingowy i turystyczny. Bazą do modyfikacji stała się Tacoma w wersji TRD Pro. Jej seryjny silnik V6 3,5 l został doposażony w kompresor Magnuson Superchargers Roots- type TVS1900, który zwiększył moc z 282 KM do 375 KM.

Samochód otrzymał zawieszenie gwintowane ToyTec BOSS Aluma 2.5 Series, terenowe amortyzatory, blokadę mechanizmu różnicowego Toyota E-locker, dolne wahacze CBI Offroad Fabrication, aluminiowe i stalowe osłony podwozia z przodu i z tyłu oraz górne wahacze Camburg Engineering. We wsiadaniu do auta pomagają boczne stopnie rurowe DOM, a po zakopaniu się w piachu lub błocie można zdjąć z bagażnika dachowego trapy MaxTrax MKII.

By jeszcze lepiej przygotować samochód do off- roadu, zamontowano opony BFGoodrich Mud-Terrain T/A KM3 255/85R16 na felgach o wymiarach 16×8 cali. Koła 704 Trail Series wykończone w czarnym macie dostarczyła marka Method Race Wheels. Z tyłu zamontowano stalowy zderzak T3 Swing Arm Series, zaś z przodu aluminiowy zderzak CBI Offroad Fabrication T3, a pod nim wyciągarkę ComeUp SEAL Gen2.

Na dach trafił bagażnik CBI Offroad Fabrication Prinsu Cab Rack oraz dodatkowe oświetlenie w postaci 40-calowej listwy SR Pro LED. Twórcy Overland Tacomy zadbali również o to, żeby podróżnik mógł spędzić więcej czasu z daleka od cywilizacji. Dlatego samochód otrzymał kompresor powietrza PowerTank PT10, dodatkowy 15-litrowy zbiornik paliwa Rotopax, 7,5-litrowy zbiornik na wodę, również marki Rotopax, ręczny podnośnik oraz namiot dachowy Yakima SkyRise.

Zespół 4WD Toyota Owner Magazine zadbał o to, żeby tak ułożyć wszystkie dodatkowe elementy wyposażenia, aby auto tworzyło jak najbardziej zwartą bryłę i wszystko było na swoim miejscu. Każdy elementy tuningu i wszystkie akcesoria to produkty z wyższej półki, dobierane pod kątem solidności i niezawodności, aby dorównać pod tym względem niezniszczalnej Tacomie.

Overland- Ready Tacoma powstała z myślą o targach SEMA, ale jej twórcy chcą sprawdzić ją także na wyprawie poza szlakiem. Dlatego nawiązali współpracę z influencerami – kucharzem Adamem Glickiem i twórcami kanału Last Line of Defense na YouTube – którzy niedługo zaczną publikować materiały ze swoich przygód za kierownicą auta.