TOP GEAR LIVE: PRZYGOTOWANIA JUŻ TRWAJĄ

V 1_7838

Trwają przygotowania do pierwszej polskiej edycji największego spektaklu motoryzacyjnego na świecie! Już 21 września do Warszawy w ramach specjalnego wydania VERVA Street Racing zawita Top Gear Live. Po raz pierwszy w historii tej imprezy widowisko zajmie pełną płytę stadionu piłkarskiego.

Koniec czerwca wypełniły intensywne testy techniczne prowadzone na betonowej płycie boiska Stadionu Narodowego, który zadebiutuje jako arena sportów motorowych. Aby zapewnić najwyższy poziom widowiska, badano przyczepność nawierzchni i wytrzymałość płyty stadionu.


Zobacz także:
SPORT
TOP GEAR LIVE


Doświadczeni specjaliści zaprojektowali również wstępny układ toru, na którym we wrześniu będzie można podziwiać największe gwiazdy motoryzacji. W testach wzięły udział m.in. pojazdy driftingowe, w tym Toyota GT86 o mocy 1000 koni mechanicznych, którą na co dzień jeździ Kuba Przygoński z Orlen Team i Automobilklubu Polski. Pierwsze próby nawierzchni przebiegły bez przeszkód, zatem 21 września entuzjastów motoryzacji czeka niezapomniane show.

V 2_6708

– Szykujemy prawdziwą gratkę dla wszystkich fanów VERVA Street Racing i Top Gear Live. Nie wyobrażaliśmy sobie innego miejsca na przeprowadzenie tak spektakularnej imprezy motoryzacyjnej niż Stadion Narodowy. Ostatnie testy techniczne upewniły nas, że podjęliśmy najlepszą decyzję z możliwych – mówi Leszek Kurnicki, Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu PKN Orlen.

Wydarzenie odbędzie się w trzech częściach. Otworzy je tradycyjny element wszystkich edycji VERVA Street Racing – Pit Party na promenadzie wokół Stadionu Narodowego. Pokaz najszybszych, najdroższych i najbardziej oszałamiających samochodów świata z pewnością wzbudzi wielkie emocje u wszystkich fanów sportów motorowych. Po Pit Party widowisko przeniesie się na płytę Stadionu, gdzie widzowie będą mogli obejrzeć serię wyścigów, pokazy driftu, występy kaskaderów i prezentację możliwości pojazdów znanych
z najbardziej prestiżowych torów świata. Finał imprezy to dobrze znany widzom na całym świecie motoryzacyjny spektakl Top Gear Live.

V 3_6843

Pierwszą polską edycję wydarzenia poprowadzą gwiazdy światowego formatu: Jeremy Clarkson, James May i Richard Hammond. Dołączy do nich również Stig. Już wkrótce organizatorzy zdradzą więcej informacji o unikalnych atrakcjach, które 21 września będą udziałem widzów.

– Stadion Narodowy to wielofunkcyjny obiekt, który powstał z myślą o różnych wydarzeniach, nie tylko piłkarskich. Jesteśmy w pełni gotowi, by gościć najpopularniejszy spektakl motoryzacyjny na świecie. 21 września zadebiutujemy w roli gospodarza edycji specjalnej VERVA Street Racing oraz Top Gear Live. Już teraz mogę zapewnić wszystkich fanów szybkiej jazdy, że będą zachwyceni. To dla nas wielki zaszczyt, gościć u siebie wydarzenie tak wysokiej rangi – mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, Menedżer ds. Komunikacji z Mediami ze Stadionu Narodowego.

Top Gear Live gościł już na czterech kontynentach, za każdym razem zbierając pełne trybuny na największych arenach świata. Niewiarygodna jazda precyzyjna, rewelacyjne pokazy kaskaderskie oraz zapierające dech w piersiach efekty specjalne – oto dlaczego Top Gear Live wzbudza najsilniejsze emocje na całym świecie.

Bilety są do nabycia za pośrednictwem sieci sprzedaży eBilet.pl oraz w salonach Empik na terenie całego kraju. Ceny biletów w zależności od wyboru miejsc na Stadionie Narodowym: 99,00 zł., 129,00 zł., 159,00 zł. Bilety dla dzieci w wieku 4-12 lat objęte są dodatkową zniżką w wysokości 20 procent.

Fot.: P. Kucharski

V 4_6733