TOYOTA: NOWY HILUX 2020 POLECANY PO TESTACH PRZEZ MISTRZA

Nowy Hilux, pick-up marki Toyota, został tak zaprojektowany, aby podtrzymać wieloletnią tradycję legendarnej jakości, trwałości i niezawodności.

Możliwości samochodu, jeszcze w fazie przedprodukcyjnej, sprawdził mistrz świata Formuły 1, Fernando Alonso.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

SPORT


 

Podczas ubiegłorocznych treningów w Hiszpanii przed Rajdem Dakar 2020 Fernando Alonso i doświadczony uczestnik dakarowych zmagań Marc Coma w roli pilota mieli wyjątkową okazję, by przetestować przedprodukcyjny prototyp nowej Toyoty Hilux 2020. Duet przygotowywał się do startu w najtrudniejszym rajdzie świata za kierownicą rajdowego Hiluxa, zbudowanego przez Toyota Gazoo Racing.

Alonso i Coma wystartowali w tym roku w Rajdzie Dakar po raz pierwszy. Nowa wersja ulubionego pick-upa kierowców na całym świecie otrzymała nowy, mocny silnik 2.8 oraz nowe zawieszenie.

– Hilux to ikona off-roadu, a ja zawsze byłem fanem tego samochodu. Kiedy zobaczyłem nowego Hiluxa po raz pierwszy, wyglądał naprawdę spektakularnie. To była duża przyjemność przetestować nowe auto w trudnych warunkach, na trasie rajdowego OS-u, i móc sprawdzić jego możliwości. Nowy silnik 2.8 spisuje się bardzo dobrze, a nowe zawieszenie daje świetne wrażenia z jazdy. Nawet jak wyciśniesz z tego auta wszystko co się da, zawieszenie nadal zapewnia komfort. Uważam, że nowy Hilux będzie nie do pobicia – komentował Fernando Alonso po jeździe testowej na wymagającej trasie rajdowego odcinka specjalnego, gdzie dominował piach i żwir.

Ten szczególny test nowego samochodu został przeprowadzony we współpracy z Toyota Gazoo Racing Dakar Rally Team, zgodnie z dewizą producenta, że sporty motorowe powinny służyć tworzeniu coraz lepszych samochodów. Jego wyjątkowość wynika nie tylko z miejsca testów i zaangażowania fabrycznego zespołu rajdowego Toyoty, ale przede wszystkim z udziału w nim dwóch słynnych kierowców.

Fernando Alonso to dwukrotny mistrz Formuły 1, mistrz świata wyścigów długodystansowych oraz zwycięzca dwóch 24-godzinnych wyścigów Le Mans oraz wyścigu 24 Hours of Daytona. Marc Coma jest pięciokrotnym zwycięzcą Rajdu Dakar w kategorii motocykli i sześciokrotnym mistrzem świata rajdów cross- country. Duet ukończył Rajd Dakar 2020 na 13. miejscu.