TOYOTA: PROACE VERSO KAMPER TOUR BOX JUŻ W POLSKIEJ OFERCIE

Toyota Proace Verso jest już dostępna w sprzedaży w polskich salonach w nowej wersji. Zabudowa Kamper Tour Box jest tak zamontowana, że można ją w każdej chwili wyjąć.

Samochód może więc na co dzień służyć jako osobowy van klasy premium z fotelami kapitańskimi, zaś przed urlopem można go zmienić się w pojazd turystyczny.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Drewniana zabudowa w wysokiej jakości posiada część sypialnianą i kuchenną. Jest dostępna dla wersji Family z 8 miejscami, 8-osobowej wersji Business oraz 7-miejscowej, luksusowej odmiany VIP. Pozwala w 20 minut zamienić osobowego vana Proace Verso w wygodny kamper z miejscem do spania dla dwóch osób i dwoma rzędami miejsc do siedzenia.

Zestaw kamperowy zawiera dwa wysuwane moduły w systemie szufladowym – kuchenny i bagażowy. Na górnej płaszczyźnie systemu znajduje się rozkładany moduł sypialny. Zabudowę można łatwo zamontować w dwie osoby, przytwierdzając ją do fabrycznych szyn na podłodze, do których na co dzień przymocowany jest trzeci rząd siedzeń. To zapewnia bezpieczeństwo i stabilność systemu, a także brak konieczności zmian konstrukcyjnych w aucie.

Kiedy zabudowa kamperowa przestaje być potrzebna, wystarczy na jej miejsce wstawić z powrotem ostatni rząd siedzeń.

Sypialnia, kuchnia i salon

Moduł kuchenny zawiera lodówkę, kuchenkę, zbiornik wody oraz wiele praktycznych schowków. W module bagażowym mieszczą się pojemne szuflady, a spod niego można wysunąć moduł prysznicowy do mycia produktów spożywczych czy naczyń. Moduł sypialny po rozłożeniu tworzy wygodne łóżko dla dwóch osób.

Zabudowę wykonano z drewna (jesionu, dębu lub orzecha) i zabezpieczono przed działaniem czynników zewnętrznych. Posiada instalację elektryczną 12 V i można ją wyposażyć w akcesoria kuchenne czy maty osłaniające szyby. W samochodzie można wygospodarować także wygodny salon, obracając do tyłu fotele w pierwszym rzędzie siedzeń, by zajmujące je osoby mogły usiąść przodem do drugiego rzędu foteli, a w wersji VIP także do przesuwanego stolika wielofunkcyjnego.

Zabudowę Kamper Tour Box można zamówić razem z samochodem w salonie Toyoty. Jej wykonanie trwa około 20 dni. System został opracowany we współpracy z Toyotą przez gdańską firmę Escape Vans.

Toyota Proace Verso VIP

Wersja VIP to luksusowa odmiana modelu. Wyróżnia ją bogaty zestaw udogodnień, w tym fotele kapitańskie w pierwszym i drugim rzędzie siedzeń, a opcjonalnie także w trzecim rzędzie, ponadto przyciemniane szyby, elektryczne, bezdotykowo sterowane, podwójne drzwi boczne, przesuwany stolik wielofunkcyjny na szynach w tylnej części pojazdu oraz dach multifunkcyjny z podświetleniem Ambient LED ring.

Siedzenia w drugim i trzecim rzędzie są montowane na szynach, dzięki czemu można je wyjmować i przesuwać, zaś fotele w drugim rzędzie także obracać.

Kamper Tour Box to jedna z kilku nowości w gamie systemów zabudowy do samochodów użytkowych Toyoty – modeli Proace, Proace City i Hilux. Do oferty profesjonalnych zestawów dołączyły w ostatnim czasie zabudowy Flex, Press oraz izoterma z kompaktowym agregatem. Wzbogacają one ofertę nowej sieci salonów Toyota Professional, wyspecjalizowanej w sprzedaży aut użytkowych oraz obsłudze klientów flotowych.