TRAFICAR: PIERWSZY HOTEL UDOSTĘPNIŁ SWÓJ PARKING

Traficar Trojmia1

Traficar rozpoczyna współpracę z pierwszym hotelem, który udostępnił swój parking dla pojazdów na wynajem. Nie tylko Polacy, ale również turyści zagraniczni coraz chętniej wynajmują auta na minuty.

Gdańsk to trzecie najpopularniejsze miasto turystyczne w Polsce, według danych Gdańskiej Organizacji Turystycznej latem 2018 roku miasto odwiedziło dokładnie 1 mln 068 tys. 803 gości, w tym ok. 400 tys. gości z zagranicy.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Traficar zawitał do Trójmiasta w październiku 2017 roku, oferując aktualnie ponad 550 samochodów na minuty. Dzięki temu, że aplikacja firmy jest dostępna w języku angielskim i ukraińskim coraz częściej sięgają po nią również turyści. W usłudze zarejestrowanych jest już ponad 10 tysięcy obcokrajowców.

Usługi carsharingowe są popularne na całym świecie, udostępniają aż 199 tysięcy samochodów współdzielonych. Krajem, w którym współdzielenie aut jest najbardziej rozwinięte są Niemcy, gdzie tego typu rozwiązania funkcjonują w 597 miastach i gminach, a liczba użytkowników u przekroczyła w 2019 roku 2,49 mln. (dane Bundesverband CarSharing).

Obcokrajowcy odwiedzając Polskę poszukują rozwiązań transportowych, które znają i które są dla nich najwygodniejsze. Wynajem aut na minuty pozwala turystom na niezależność i samodzielność w planowaniu podróży.

Auta na minuty pod hotelami

Novotel Gdańsk Centrum jako pierwszy hotel wyszedł naprzeciw swoim klientom udostępniając możliwość parkowania na swoim parkingu autami na minuty. Jest to dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów, którzy bardzo często szukają rozwiązań komunikacyjnych, a carsharing jest idealnym rozwiązaniem w poruszaniu się po mieście.

– Chcemy dostarczać sprytne rozwiązania nie tylko dla naszych gości, ale również lokalnej społeczności, dlatego bardzo cieszymy się z nawiązanej współpracy z Traficar – mówi Krystian Kubas, kierownik ds. hotelowych Novotelu Gdańsk Centrum.

Specjalne miejsce dla traficarów znajduje się przed wejściem do hotelu i jest dostępne całą dobę. Dzięki tej współpracy mieszkańcy Trójmiasta, jak i jego Goście będą mogli wygodnie zaparkować traficara bezpośrednio przy hotelu, lub wynająć go gdy będzie dostępny. Specjalne miejsca dla aut na minuty są oznaczone w aplikacji granatowym pinem z literą „P”.

– Staramy się umożliwić wynajem traficarów jak najszerszemu gronu osób odwiedzających Polskę, dlatego cały czas zwiększamy liczbę miejsc, gdzie można zwrócić i wypożyczyć auta, tak aby parkowanie w mieście było jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze – mówi Karolina Brzuchala, specjalistka ds. kluczowych klientów w firmie Traficar.

Instrukcja obsługi Traficara

Proces zarówno dla Polaków jak i obcokrajowców jest taki sam. Aby skorzystać z traficarów należy pobrać bezpłatną aplikację mobilną Traficar ze sklepów Google Play i App Store i zarejestrować się w usłudze. Podczas zakładania konta należy zeskanować dokument prawa jazdy, uprawniający do prowadzenia pojazdów kat. B na terenie Polski. Następnie, należy podejść do zarezerwowanego samochodu, zeskanować kod QR, który otwiera samochód a kluczyki czekają w schowku.

Koszty przejazdu to 0,80 zł za każdy kilometr, 0,50 gr za każdą minutę, 0,10 zł za każdą minutę postoju (gdy silnik jest wyłączony). Traficar umożliwia również przejazdy międzymiastowe, dzięki czemu można zwrócić auto w dowolnym mieście, w którym działa usługa.

Przy dłuższych wynajmach automatycznie włącza się stawka dobowa, więc jeśli koszt za czas jazdy i postoju wyniesie 75 zł to stawka za czas zatrzyma się, a dalej będzie naliczana tylko opłata za kilometry.