UŻYWANE: ZA AUTO ZADBANE UZYSKASZ WYŻSZĄ CENĘ SPRZEDAŻY

MOP_111

Rynek wtórny samochodów osobowych jest trzykrotnie większy niż rynek pierwotny w Polsce – trak przynajmniej wynika z szacunków. Używane auta można nabyć od osób prywatnych, w komisach lub firmach leasingowych.

Każdy sprzedawca staje przed zadaniem wyceny samochodu. Co tak naprawdę ma wpływ na cenę auta poza jego marką i modelem?


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Okazuje się, że równie ważne jak stan techniczny i ogólna kondycja mechaniczna auta, są aspekty estetyczne.

Potencjalny nabywca samochodu z „drugiej ręki” zazwyczaj chce mieć czysty i niezawodny samochód, który zupełnie nie przypomina, że miał poprzedniego właściciela.

Stan wizualny auta ma największy wpływ na pierwsze wrażenie nabywcy i pozwala wstępnie ocenić, jak było eksploatowane. Karoseria, szyby, tapicerka i wnętrze samochodu, a także powłoka lakiernicza to elementy, które jako pierwsze rzucają się w oczy zainteresowanym zakupem używanego auta. Wszelkie zadrapania, odpryski i wgniecenia na lakierze znacznie obniżają wartość samochodu.

Regularne dbanie o samochód, także w kwestiach estetyki, zaowocuje większym zyskiem podczas jego późniejszej sprzedaży. Wbrew pozorom dbanie o czystość auta nie wymaga dużego zaangażowania. Najwygodniejszym i najszybszym sposobem na umycie samochodu są myjnie automatyczne. Jak pokazują wyniki badania przeprowadzonego na zlecenie Circle K korzysta z nich już 68,4 proc. Polaków, a większość z nich (38 proc.) decyduje się na taką usługę kilka razy w miesiącu.

– Dbanie o swoje auto, regularne mycie, zabezpieczanie lakieru i serwisowanie są inwestycją, która ma wpływ na przyszłą wartość samochodu. Wśród kierowców wciąż pokutuje błędne przekonanie, że myjnie automatyczne niszczą lakier i mogą uszkodzić zewnętrzne elementy samochodu. Do Polski dotarły już jednak najnowocześniejsze rozwiązania, które gwarantują nie tylko skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne mycie pojazdu. Nowe technologie myjące chronią lakier i uzupełniają mikroubytki, a także zabezpieczają przed utlenianiem się i blaknięciem koloru pod wpływem słońca – mówi Rafał Droździak, dyrektor marketingu i komunikacji Circle K Polska.

Myjnie automatyczne na stacjach Circle K zapewniają \wysoką jakość czyszczenia, są przy tym delikatne i nieinwazyjne dla lakieru. Nowoczesne maszyny myjące wykorzystują elektroniczne sensory, które wyczuwają kształt samochodu, usuwając wszelkie zabrudzenia.

Miękkie szczotki SoftTecs są starannie skalibrowane, dzięki temu głęboko i dokładnie myją jednocześnie dbając o lakier. Każdy dostępny program został opracowany tak, aby usuwając zanieczyszczenia jednocześnie zabezpieczać karoserię przed ponownym osadzaniem kurzu.

Od redakcji. W ostatnim czas pojawia się coraz więcej tekstów, w których zaleca się ostrożność w korzystaniu z myjni automatycznych ze względu możliwość na różnego rodzaju uszkodzenia powłok lakierniczych pojazdu. Jak jest naprawdę? Nie pokusimy się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Tak czy owak zawsze zalecamy sprawdzenie przed usługą wiarygodności danego obiektu…