VOLKSWAGEN FINANCIAL SERVICES: NOWA OFERTA UBEZPIECZENIA

vw_tiguaww

Volkswagen Financial Services we współpracy z towarzystwem ubezpieczeniowym Cardif Assurances Risques Divers S.A. Oddział w Polsce od lipca wprowadziło rozbudowaną ofertę ubezpieczenia RTI, czyli ubezpieczenia do wartości fakturowej samochodu.

Dla klientów VWFS jest to ochrona wartości auta oraz gwarancja mobilności w jednym.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

W rozszerzonej wersji oferty ubezpieczenia RTI (ang. Return to Invoice) nabywcy otrzymują unikatowe na polskim rynku rozwiązanie, jakim jest samochód zastępczy na 35 dni.

– To dodatkowe ubezpieczenie, zawierane na dwa lub trzy lata w ramach umowy kredytowej lub leasingowej na dowolny samochód z Grupy Volkswagen, chroni użytkownika auta przed stratą finansową w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej – wskazuje Seweryn Wiśniewski, ekspert w Departamencie Ubezpieczeń Volkswagen Financial Services.

Na czym polega ubezpieczenie RTI?

Polisa zapewnia klientowi wypłatę odszkodowania do wartości fakturowej samochodu. Kwota otrzymana z odszkodowania z ubezpieczeń AC i RTI oraz środki ze sprzedaży uszkodzonego pojazdu pozwalają na bezkosztowe rozliczenie dotychczasowej umowy finansowania (pozostałych do spłaty rat) oraz zawarcie nowej umowy. W przypadku kradzieży auta lub szkody całkowitej podczas pierwszych 12 miesięcy, klient w ramach tradycyjnego ubezpieczenia komunikacyjnego może otrzymać zwrot do wartości fakturowej pojazdu.

– Dlatego w ramach dodatkowej polisy RTI w pierwszym roku przy takim zdarzeniu można otrzymać do 9 tys. zł na sfinansowanie kosztów zawarcia nowej umowy na finansowanie samochodu, w tym: prowizji, ubezpieczenia komunikacyjnego, opłat rejestracyjnychi pierwszego tankowania – wymienia Seweryn Wiśniewski.

Samochód zastępczy na 35 dni

Dodatkowo polisa RTI gwarantuje klientowi zwrot kosztów wynajmu auta zastępczego na 35 dni. Tym samym nabywca pozostaje mobilny pomimo utraty dotychczas użytkowanego samochodu. Oferta opiera się na zasadzie refundacji kosztów wynajęcia auta przez klienta, a dzienna stawka, którą zwraca towarzystwo ubezpieczeniowe, wynosi 150 zł brutto.

– Taka kwota pozwala na wynajęcie od dealera Grupy Volkswagen doskonale wyposażonego samochodu naprawdę dobrej klasy. Co ważne, usługa samochodu zastępczego w ramach RTI funkcjonuje niezależnie od zastępczego auta przysługującego nabywcy z tytułu polisy komunikacyjnej. Dla klienta oznacza to wygodę i mobilność, ponieważ w obydwu ubezpieczeniach oferowanych za pośrednictwem Volkswagen Financial Services ma zagwarantowany samochód zastępczy nawet do 65 dni. Auto zastępcze w ramach warunków ubezpieczenia RTI klienci mogą wynająć w ciągu 12 miesięcy od chwili wystąpienia szkody – podkreśla ekspert w Departamencie Ubezpieczeń Volkswagen Financial Services.

Warunkiem skorzystania z dodatkowego świadczenia wynikającego z ubezpieczenia RTI jest zawarcie umowy na zakup kolejnego samochodu z Grupy Volkswagen, przy wykorzystaniu finansowania auta kredytem lub leasingiem oferowanym przez Volkswagen Financial Services, zgodnie z zapisami warunków polisy.