VOLKSWAGEN: NOWA KEMPINGOWA CALIFORNIA 6.1 ZE ZMIANAMI

vw-califor1

Pierwsze szkice i informacje na temat nowego modelu Californii 6.1 zaprezentował Volkswagen Samochody Użytkowe. Zmiany w kamperze dotyczą m.in.: wnętrza.

Zostało ono ulepszone. Przeprojektowano wielofunkcyjny wyświetlacz, znajdujący się na konsoli pod dachem. Przybyło kilka nowych systemów wspomagających, zwiększających bezpieczeństwo podróżowania i komfort.


Zobacz relacje:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

Nie zabrakło także nowej generacji systemów multimedialnych ze zintegrowaną kartą eSIM, które otwierają drogę do świata mobilnych usług online. ­Digital Cockpit, czyli cyfrowy wyświetlacz, w miejscu zegarów jest dostępny po raz pierwszy. Całkowicie przeprojektowano przód Californii 6.1.

Volkswagen Samochody Użytkowe sprzedaje rocznie ponad 18 000 egzemplarzy tego model (dane z 2018 roku), co sprawia, że ​​jest to samochód kempingowy nr 1 na świecie. California to zarówno kamper, jak i van, który jest zarówno na wyprawy poza miasto, jak i na codzienne podróże.

vw-califor2

Proucent udoskonalił kampera – przestrzeń mieszkalna i sypialnia zostały starannie ulepszone i zoptymalizowane. Co więcej, kierowca i pasażer siedzą przed przeprojektowaną tablicą rozdzielczą, która zawiera nowe wskaźniki (analogowe lub cyfrowe oferowane po raz pierwszy). Nowe są również systemy multimedialne z dostępem do Internetu.

Podobnie jak zaprezentowany wiosną Multivan 6.1, od teraz również nowa California 6.1 jest wyposażona w elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego. Marka wyposażyła kampera w wiele nowych systemów wspomagających, takich jak – na przykład – Lane Assist, Side Protection i Trailer Assist, co sprawia, że ​​manewrowanie z przyczepą jest łatwe.

Istotny jest też asystent bocznego wiatru.

Nowa California 6.1 zostanie wprowadzona na rynek z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi o pojemności dwóch litrów i mocy do 146 kW/199 KM. Nowa generacja kampera będzie świętować swoją światową premierę pod koniec sierpnia podczas targów Caravan- Salon w Düsseldorfie.