VOLKSWAGEN: NOWY CADDY 5 MAXI JUŻ W PRODUKCJI W POLSCE

W zakładach Volkswagen Poznań rozpoczęła się produkcja modelu Caddy piątej generacji. Nowe auto ma zwiększony rozstaw osi, większą przestrzenią ładunkową i szersze, przesuwne drzwi.

Caddy Cargo Maxi zapewnia miejsce ładunkowe dla dwóch europalet, a osobową wersją podróżować może siedem osób.


Zobacz także:

UŻYTKOWE

ROZMAITOŚCI


 

W ostatnich dniach, w ślad za wersjami osobową, cargo i kempingową California – uruchomiono produkcję największej wersji Caddy.

Nowy pojazd charakteryzuje się znacznie większymi rozmiarami. Jego rozstaw osi jest o 215 mm większy niż wersji bazowej i wynosi 2970 mm. Długość przestrzeni ładunkowej Cargo wzrosła w ten sposób do 2150 mm, a długość całego pojazdu do 4853 mm.

Pojemność przestrzeni ładunkowej to 3,7 m3. Szerokość bocznych drzwi przesuwnych to teraz 836 mm.

Oprócz wersji Cargo, dostępna będzie również siedmiomiejscowa wersja osobowa. Oparcia siedzeń drugiego rzędu składają się w proporcjach 60:40, można też je złożyć i wymontować w takich samych proporcjach. W trzecim rzędzie zamontowano dwa indywidualne fotele – oba składane i z możliwością ich demontażu. Na zewnętrznych siedziskach drugiego rzędu oraz na obu fotelach rzędu trzeciego zamontowano uchwyty systemu ISOFIX.

– Caddy Maxi najnowszej generacji, którego produkcja właśnie ruszyła w Poznaniu, przekonuje do siebie nowymi rozwiązaniami wewnątrz pojazdu: zaawansowaną techniką i wyraźnie zwiększoną ilością miejsca. Ten nowoczesny samochód można już konfigurować pod własne potrzeby w konfiguratorze na stronie www.vwdostawcze.pl i zamawiać w salonach sprzedaży marki – podkreśla Mikołaj Matuszewski, kierownik komunikacji marketingowej i PR Volkswagen Samochody Dostawcze.

Volkswagen Caddy 5 we wszystkich swoich wersjach, został zbudowany na platformie MQB. Systemy wsparcia kierowcy zwiększają bezpieczeństwo, a systemy infotainment i cyfrowe systemy obsługi, zamieniają pojazd w smartfona na kołach.

Nowy układ oczyszczania spalin bazujący na technologii podwójnego wtrysku Ad Blue – Twindosing sprawia, że wysokoprężne silniki TDI są czystsze niż wcześniej.