VOLVO BĘDZIE PRACOWAŁO W NORWESKIEJ POLICJI

Volvo Car Norway podpisało umowę, w ramach której samochody marki zasilą flotę norweskiej Policji. Wśród radiowozów, będą także modele V90 Cross Country.

Zostaną one przystosowane do potrzeb specjalnych jednostek dokonujących patroli z pomocą psów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Bagażniki tych aut zostaną wyposażone w klatki do przewozu zwierząt i dodatkową wentylację. Volvo dostarcza swoje pojazdy także służbom policyjnym w innych krajach.

Pierwsze samochody policyjne na świecie pojawiły się w USA. 120 lat temu pierwsze radiowozy wyjechały na drogi stanu Ohio. Pierwsze Volvo wyjechało z hali w Goeteborgu w 1927 roku. I już dwa lata później samochody tej marki zasiliły park maszyn szwedzkiej policji.

W firmowym muzeum można podziwiać policyjne Volvo Amazon, czy 144. Takich modeli było znacznie więcej. Norwescy mundurowi korzystają z Volvo od lat 60-tych. Ostatnio zaopatrywali się głównie w modele XC70 oraz V90. Teraz do tych aut dołączy model V90 Cross Country.

Szwedzkie, pojemne kombi są cenione jako pojazdy dla specjalnych grup policji dokonujących patroli za pomocą psów. Wszystkie radiowozy będą miały zapewniony ekspresowy serwis, by jak najkrócej trwały przerwy w ich służbie.

Proces dostarczania aut Volvo norweskiej Policji rozpoczął się na początku lata 2019 r. Kontrakt obejmuje trzyletni okres z możliwością przedłużenia go o kolejne trzy lata. Oprócz Norwegii, pojazdy Volvo służą także Policji w Szwecji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Holandii, Islandii i Szwajcarii.