VOLVO: MODEL XC70 SPEŁNIA OCZEKIWANIA

nowe-volvo-xc70-3

Volvo uzyskało najwyższe noty w badaniu satysfakcji klientów J.D. Power, które przeprowadzono w Niemczech na próbie 17 000 kierowców. Najwyższe noty w kategorii samochodów luksusowych uzyskał model XC70, wyprzedzając produkty konkurencji.

To już drugie zwycięstwo Volvo w trzyletniej historii badania. Badanie J.D. Power ocenia, z których samochodów właściciele są najbardziej zadowoleni. Pod uwagę branych jest kilka kryteriów.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Najważniejszym z nich jest ogólna ocena samochodu, na którą składa się wygląd zewnętrzny i wewnętrzny auta, przestronność pojazdu, komfort siedzeń, działanie systemu audio, klimatyzacji i wentylacji, skrzyni biegów i silnika, właściwości jezdne, widoczność i bezpieczeństwo. Drugim kryterium są koszty paliwa, ubezpieczenia i ewentualnych napraw. Trzecim – jakość obsługi serwisowej. Czwartym – jakość i trwałość samochodu.

Sukces Volvo jest podwójny. Po pierwsze samochody Volvo zostały najlepiej ocenione spośród aut 25 marek biorących udział w badaniu. Po drugie Volvo XC70 zostało najlepiej ocenionym pojazdem w kategorii samochodów dużych/ luksusowych.

– Badanie JD Power pokazuje, że dla klientów aut segmentu premium najważniejszymi kryteriami oceny są: bezpieczeństwo, design, komfort, czy jakość wykonania. Właśnie w tych obszarach nasze samochody mają najwięcej do zaoferowania – skomentował wyniki Mariusz Nycz, dyrektor marketingu Volvo Auto Polska.