VOLVO: REKORDOWA DAROWIZNA Z LICYTACJI FH

V 1_DSC0229

Volvo Trucks i Ducournau Transports przekażą organizacji non-profit Star For Life rekordową darowiznę – największą, jaka kiedykolwiek trafiła do placówki oświatowej, realizującej m.in. program zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa HIV.

Kwota 150 000 euro, bo o niej mowa, stanowi całkowity dochód z licytacji pierwszego seryjnego nowego Volvo FH, przeprowadzonej na portalu eBay. Przez następne sześć lat z tych środków będą finansowane programy edukacyjne Star For Life, realizowane w szkole średniej Mpontsheng, w Johannesburgu, w Afryce Południowej.


Zobacz także:
UŻYTKOWE


Niewiele brakowało, by podczas ceremonii przekazania czeku dla Star For Life muzyka, chóralny śpiew i 1000 rozemocjonowanych uczniów doprowadziło do zawalenia się białego namiotu, ustawionego przy szkole w dzielnicy Katlehong, na obrzeżach Johannesburga.

Star For Life to organizacja non-profit, której celem jest motywowanie młodych ludzi do wiary we własne marzenia i przyszłość. Działa na rzecz zapobiegania zakażeniom wirusem HIV i ciążom wśród nastoletnich uczennic. HIV/AIDS to ogromny problem w Afryce Południowej, kraju, w którym zakażone jest 25 procent dorosłej populacji. Volvo Trucks zaczęło wspierać Star For Life w 2008 r. Obecnie program ten obejmuje swoim zasięgiem siedemnaście szkół średnich.

Jeszcze przed oficjalną premierą rynkową nowej serii Volvo FH, w wrześniu 2012 r., Volvo Trucks postanowiło zlicytować na portalu eBay pierwszy seryjnie wyprodukowany egzemplarz tego pojazdu. Wylicytowana kwota miała w całości zostać podarowana szkole uczestniczącej w programie Star For Life.


Zobacz w originale: yuotube.com.

– Cieszę się, że możemy pomóc tym dzieciom. Ci z nas, którzy mają takie możliwości, powinni pomagać tym, którym wiedzie się gorzej. Mam nadzieję, że te pieniądze uczynią dużo dobrego dla tej szkoły – mówi Jean- Pierre Ducournau, właściciel i założyciel Ducournau Transports – zwycięzca aukcji na eBay.

Pozyskane środki Star For Life przeznaczy na finansowanie szkoleń i usług doradczych, stypendiów dla uczniów oraz budowy nowej biblioteki – obiektu, którego brakuje w wielu południowoafrykańskich szkołach.

– Dla Volvo Trucks jest to szansa podejmowania konkretnych działań na rzecz walki z jednym z najpoważniejszych zagrożeń zdrowotnych dla młodzieży w Afryce Południowej – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks. Decyzja o przekazaniu Star For Life dochodów z licytacji pierwszego Volvo FH na eBay była naprawdę łatwa.

Formalne przekazanie darowizny odbyło się na terenie szkoły średniej Mpontsheng w Johannesburgu.

Volvo Trucks rozpoczęło współpracę ze Star For Life w 2008 r. i obecnie sponsoruje 17 szkół średnich w Afryce Południowej. Firma zwiększyła swoje zaangażowanie poprzez projekt Skills For Life, w ramach którego uczniowie objęci programem Star For Life mogą ubiegać się o praktyki zawodowe w Volvo Trucks.