VOLVO XC90 POMOŻE RATOWAĆ PACJENTÓW W CZD

Firma Autogala, autoryzowany dealer Volvo, przekazała samochód Volvo XC90 do dyspozycji Centrum Zdrowia Dziecka. Nowe auto będzie pełniło funkcję ambulansu.

Będzie on wykorzystywany do przewozu zespołu transplantacyjnego wraz z organami do przeszczepu.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

W czasie jubileuszowych obchodów 30-lecia pierwszego udanego przeszczepu wątroby w Polsce wykonanego w Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, firma Autogala przekazała model XC90 Oddziałowi Transplantacji Narządów CZD.

Samochód został użyczony bezpłatnie na okres jednego roku z możliwością przedłużenia współpracy na kolejne lata. Dealer zadbał o ubezpieczenie ambulansu i pokryje wszelkie koszty eksploatacji auta, poza kosztami paliwa.

– Naszą ideą było wsparcie tak ważnej dziedziny, jaką jest transplantologia, szczególnie dziecięca. Troska o ludzkie zdrowie i życie, ratowanie tego życia, to wartości najważniejsze dla marki Volvo, bardzo bliskie również pracownikom Autogali. Jeżeli więc mogliśmy się do tego przyczynić, to zrobiliśmy to z największą dumą i radością – wspomina Rafał Iwanoski, dyrektor Autogali.

Nie jest to pierwsza taka inicjatywa ze strony Volvo Autogala. W październiku 2019 roku w siedzibie Centrum Zdrowia Dziecka został przekazany mały elektryczny, zdalnie sterowany model S90, którym dzieci mogą samodzielnie dojeżdżać na salę operacyjną. Ma to zapewnić małym pacjentom nieco atrakcji oraz zmniejszyć stres związany z pobytem w szpitalu oraz z samą operacją.

XC90 to flagowy model szwedzkiej marki reprezentujący segment dużych SUV-ów. Łączy luksus i piękną stylizację z cechami praktycznymi auta sprawdzającego się na co dzień. To także jeden z najbezpieczniejszych samochodów osobowych na świecie, co potwierdzają najnowsze wyniki testów zderzeniowych.

Nie bez powodu to właśnie ten samochód, po konsultacjach z zespołem lekarzy i specjalistów od transportu, został wybrany jako najodpowiedniejszy dla potrzeb transplantologii Centrum Zdrowia Dziecka. Jest jedynym modelem marki z tak dużą przestrzenią bagażową, który może w komfortowych i bezpiecznych warunkach przewieźć 5-osobowy zespół transplantacyjny (a w razie potrzeby nawet 7-osobowy) wraz z niezbędnym sprzętem medycznym i lodówkami przeznaczonymi na organy do przeszczepu.