WALTER ROHRL DOŁĄCZYŁ DO GALERII SŁAW FIA

rohrl1

30 stycznia Walter Röhrl został pierwszym kierowcą rajdowym i pierwszym mistrzem świata spoza grona zawodników Formuły 1, który trafił do Galerii Sław FIA (Fédération Internationale de l’Automobile – Międzynarodowa Federacja Samochodowa).

Wielki zaszczyt dla niemieckiej legendy sportów motorowych. Ceremonia odbyła się przedwczoraj wieczorem w siedzibie FIA w Paryżu.


Zobacz także:

RAJDY


 

rohrl2

Urodzony w Regensburgu w Bawarii, 71-letni Walter Röhrl rozpoczął karierę rajdową w 1968 r. – początkowo startował za kierownicą prywatnych samochodów. Cztery lata później został kierowcą fabrycznym i błyskawicznie ugruntował swoją pozycję wśród światowej elity: czterokrotnie, samochodami czterech różnych marek, wygrywał Rajd Monte Carlo i dwukrotnie zdobywał tytuł rajdowego mistrza świata.

W 1981 r. wystartował Porsche 924 w Rajdzie Niemiec, a jeszcze w tym samym sezonie poprowadził Porsche 911 w rundzie WRC z bazą w San Remo (Rajd Włoch).

W latach 80. Walter Röhrl zaangażował się w pomoc przy budowie sportowych aut Porsche – zaczynając od czteronapędowego 964 Carrera 4. Brał udział między innymi w rozwoju i dostrajaniu super- samochodów Porsche: 959, Carrera GT oraz 918 Spyder. Ponadto od 1993 r. – jako ambasador Porsche – angażuje się w aktywności marki na całym świecie.

rohrl3