WYŚCIGI: CIASNY KOKPIT POLAKA W EMIRATACH ARABSKICH

ligier1

Michał Broniszewski wyjątkowo wcześnie rozpoczyna sezon 2018 startem w wyścigu 3x3H Dubai na torze w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zmiennikiem warszawskiego kierowcy w kokpicie prototypu Ligier JS P3 z silnikiem Nissan V8 o mocy 420 KM kategorii LMP3, wystawionego przez francuski zespół Graff Racing będzie Włoch Giacomo Piccini.


Zobacz także:

SPORT


 

Dla warszawskiego kierowcy będzie to pierwszy start po zwycięstwie w grudniowym wyścigu Gulf 12 Hours na torze w Abu Dhabi.

ligier2

Michał Broniszewski: To chyba pierwszy wyścig na świecie w tym roku, nie można więc wcześniej rozpocząć sezonu! Dla nas weekend rozpoczął się wcześnie. W czwartek zrobiliśmy odlewy wkładki fotela. W piątek czekały nas pierwsze jazdy w trakcie trzygodzinnej prywatnej sesji testowej. Ten czas musi nam wystarczyć, aby poznać samochód. Na razie mogę powiedzieć tyle, że kokpit Ligiera jest ciasny i krótki. Przy moim wzroście 188 cm i długich nogach trudno mówić o komfortowej pozycji! To spore zaskoczenie, bo wcześniej jeździłem różnymi prototypami i zawsze po dostosowaniu pozycji pedałów i wkładki fotela było mi dość wygodnie. Kokpit nie ma wymuszonej wentylacji, tylko otwór przed kierowcą daje szanse na odrobinę świeżego powietrza. Przy ciepłej, a może nawet gorącej pogodzie może być to sporym problemem. Bardzo się cieszę z tego, że jedziemy razem z Giacomo, którego znam doskonale i z którym startowałem przez kilka sezonów w serii Blancpain. Zespół Graff Racing ma duże bagażem doświadczenie wyścigowe, dlatego liczymy na dobry wynik. Zobaczymy, jak wypadniemy jako nowicjusze w prototypie Ligier.

ligier3

Harmonogram wyścigów

Sobota, 6 stycznia
– godz. 8.30: sesja treningowa;
– godz. 11.00: sesja kwalifikacyjna;
– godz. 15.00: Hankook 3x3H Dubai – wyścig 1.

Niedziela, 7 stycznia
– godz. 9.00: Hankook 3x3H Dubai – wyścig 2.
– godz. 15.00: Hankook 3x3H Dubai – wyścig 3.

ligier4