WYŚCIGI: DWAJ WIELCY KIEROWCY ZAMIENILI SIĘ POJAZDAMI

Na torze Circuit Ricardo Tormo doszło do wydarzenia w świecie sportu. Dwaj znakomici kierowcy: Lewis Hamilton i Valentino Rossi wymienili się swoimi pojazdami.

Dla obydwu zawodników był to sprawdzian umiejętności w prowadzeniu samochodu i motocykla, które zaliczane są do ekstremalnych w swoich rodzajach.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


Valentino Rossi prowadził Mercedesa AMG F1 W08 EQ Power+, bolida, którym Lewis Hamilton wygrał mistrzostwo świata Formuły 1 w 2017 roku. Lewis natomiast jechał na motocyklu 2019 Monster Energy Yamaha MotoGP YZR-M1, na którym tydzień temu na tym samym torze ścigał się Rossi.


Kierowcy byli dla siebie mentorami i udało im się wykonać wiele przejazdów na wymienionych maszynach. W międzyczasie dzielili się swoimi wrażeniami i doświadczeniem na temat swoich dyscyplin.

– To świetne zobaczyć taką legendę jak Valentino w samochodzie. Jestem bardzo podekscytowany, że może go poznać po raz pierwszy. To przypomina mi mój pierwszy raz w bolidzie. Gdy widzisz wokół cały zespół to całkowicie inne zwierzę. Bardzo fajnie było jeździć na jednym torze z Valentino i widzieć ja – powiedział Lewis Hamilton, sześciokrotny mistrz F1 po przejazdach Yamahą YZR-M1 z Rossim.


– Byłem wielkim fanem Lewisa, a teraz jestem jeszcze większym. To był świetny dzień. Dwie topowe dyscypliny motorsportowe nie tylko się spotkały, ale także współpracowały. Przez jeden dzień czułem się jak kierowca F1. Nie chciałem, aby ten dzień się skończył. Jeździłem także moją YZR-M1 na torze z Lewisem. To był dla naszego zespołu dumny moment. Mogliśmy dzielić z nim naszą pasję. Technicznie, Walencja to trudny tor, dziś było bardzo wietrznie i myślałem, że Lewisowi będzie trudno, ale był świetny. Miał bardzo dobre ułożenie na M1. Myślę, że dobrze się bawił i to najważniejsze – stwierdził Valentino Rossi, dziewięciokrotny mistrz MotoGP.