WYŚCIGI GÓRSKIE: BĄKIEWICZ W SUZUKI SWIFT

W najbliższy weekend Michał Bąkiewicz – płocki kierowca startujący w tym roku w Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski wystartuje w Limanowej podczas 4. Wyścigu Górskiego Przełęcz pod Ostrą.

Zawody są eliminacją Pucharu Strefy Europy Centralnej, piątą i szóstą rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski oraz rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Słowacji. Płocczanin pojedzie swoim Suzuki Swift 1300 GTI w gronie stu siedemnastu najlepszych polskich i zagranicznych kierowców wyścigowych.

Jest to pierwszy pełny sezon Bąkiewicza w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski. Warto przypomnieć, że podczas debiutu w Korczynie był najszybszy w klasie HS/J podczas pierwszego przejazdu trasy. Podczas drugiego podjazdu zajął drugie miejsce i ostatecznie zakończył I rundę GSMP na drugim miejscu w swojej klasie.

Michał Bąkiewicz: Przede wszystkim bardzo się cieszę, że do grona moich sponsorów i partnerów dołączyli dwaj nowi. Są to Urząd Miasta Płocka i płocki oddział firmy S-Plus, który pomoże mi w utrzymaniu nadwozia Suzuki w odpowiednim stanie. Plan na ten weekend jest prosty. Dojechać do mety zawodów zarówno w sobotę jak i niedzielę nie popełniając żadnych błędów. Z uwagi na niestabilną sytuację pogodową i ryzyko wystąpienia opadów może to bardzo ciekawy wyścigowy weekend – do tej pory nie miałem okazji startować na mokrej nawierzchni w górach, liczę więc na to, że zdobędę trochę nowych doświadczeń. Ostatni miesiąc był dla nas bardzo intensywny, pracowaliśmy nad ustawieniami zawieszenia. Mam nadzieję, że wykonana praca przyniesie zamierzony efekt i samochód zyska na stabilności przy wyższych prędkościach. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za wsparcie moim pozostałym sponsorom: Orlen Oil – producentowi olejów Platinum, Peter-Gum oraz Prince.

Więcej informacji na temat zawodnika: www.michal-bakiewicz.pl.

Gościem zawodów będzie kierowca Platinum Rally Team – Michał Bębenek, który Mitsubishi Lancerem Evo X kilkakrotnie przejedzie po trasie wyścigu jako VIP CAR, tuż za całą stawką zawodników. W barwach Platinum wystartuje też Waldemar Kluza (Mitsubishi Lancer Evo IX).