WYŚCIGI GÓRSKIE: RADOŚĆ I PECH BĄKIEWICZA

W miniony weekend rozegrano I i II rundę Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) – 9. Wyścig Górski Prządki podczas którego sezon zainaugurował Michał Bąkiewicz, kierowca Suzuki Swifta GTI. Płocki zawodnik wygrał pierwszy podjazd w swojej klasie, a podczas drugiego uplasował się na drugim miejscu.

W drugim dniu zmagań niestety nie dopisało mu szczęście – kłopoty z przyczepnością spowodowały, że nie ukończył wyścigu.

Do 9. Wyścigu Górskiego w Korczynie zgłosiła się rekordowa ilość zawodników – lista zgłoszeń zawierała aż 83 nazwiska. Numer 68 otrzymał Michał Bąkiewicz, startujący Suzuki Swiftem GTI. Był to jego drugi start w profesjonalnych zawodach sportowych i debiut na trasie w Korczynie. Podczas pierwszego przejazdu był najszybszy w klasie HS/J 1300, podczas drugiego podjazdu – zajął drugie miejsce i ostatecznie zakończył I rundę GSMP na drugim miejscu w swojej klasie. Podczas pierwszego przejazdu w drugim dniu tuż przed metą zawodnik miał problemy z przyczepnością swojego auta, w efekcie czego uderzył w barierkę i nie ukończył wyścigu.

Michał Bąkiewicz: Jestem bardzo zadowolony z rezultatów, który udało mi się osiągnąć podczas sobotniego wyścigu: kolejno pierwszy i drugi czas w klasie HS/J 1300. Mój suzuki Swift wydaje się być konkurencyjny w stosunku do innych wyścigówek startujących w mojej klasie, dopracowania wymagają jedynie nastawy zawieszenia. Przed następnym wyścigiem musimy też być może zwrócić większą uwagę na dobór opon. Oczywiście do pełni szczęścia brakuje mety drugiego wyścigu. Na pewno podczas minionego weekendu udało mi się zebrać wiele cennych doświadczeń, które zaprocentują podczas kolejnych zawodów. Chciałbym serdecznie raz jeszcze podziękować za wsparcie moim sponsorom: Orlen Oil – producentowi olejów Platinum, Peter-Gum oraz Prince.

Zobacz w originale: YOUTUBE.

Zdjęcia: Arkadiusz Bar