WYŚCIGI: KIEROWCY AUDI POTWIERDZENI PRZEZ FIA

Mission Titelverteidigung: Audi nominiert Fahrerteams fuer die Langstrecken-WM

Audi wybrało silne zespoły kierowców, które będą reprezentować markę w Mistrzostwach Świata FIA w wyścigach długodystansowych. Komisja Selekcyjna Automobilklubu Zachodniego (franc. Automobile Club de l’Ouest – ACO) i FIA potwierdziły te nominacje.

W sześciogodzinnym wyścigu w belgijskim Spa i w dwudziestoczterogodzinnym Le Mans, wystartują w 2013 roku trzy samochody Audi R18 e-tron quattro. W sześciu pozostałych wyścigach Mistrzostw, Audi wystawi po dwie sportowe hybrydy.


Zobacz także:
SPORT


Team kierowców Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer, chce wspólnie obronić tytuł mistrzowski. Trio startuje dla Audi od 2010 roku, a w ubiegłym sezonie zdobywając tytuł najlepszych kierowców WEC i zwyciężając w wyścigu w Le Mans, święciło największe sukcesy w swojej dotychczasowej karierze. Tom Kristensen, ośmiokrotny zwycięzca z Le Mans i Allan McNish, który wygrał dwukrotnie w zawodach na torze Circuit de la Sarthe, wystartują w 2013 roku po raz pierwszy w jednym zespole z Loïkiem Duvalem. Francuz w ubiegłym roku zadebiutował w teamie Audi i wygrał wyścig w Spa. Oba zespoły wystartują we wszystkich ośmiu rundach Mistrzostw.

W wyścigu w Spa i w Le Mans, producent z Ingolstadt wystawi jeszcze jedno Audi R18 e-tron quattro. Prowadzić je będzie Brazylijczyk Lucas di Grassi, który jako reprezentant marki z Ingolstadt debiutował w ubiegłym roku w São Paulo, przed własną publicznością i od razu zdobył pole position. Obok niego w kokpicie zasiądzie Hiszpan Marc Gené, ubiegłoroczny zwycięzca wyścigu w Spa. Trzecim członkiem załogi jest Oliver Jarvis. Tydzień temu Brytyjczyk, za kierownicą Audi R8 GRAND-AM, był najlepszy w klasie GT, w 24-godzinnym wyścigu w Daytona.

– Kompletując takie międzynarodowe zespoły kierowców, mamy nadzieję na kolejne sukcesy – powiedział szef Audi Motorsport, Wolfgang Ullrich. Nasi młodsi kierowcy, startując razem z doświadczonymi, mają szansę zdobyć szlify. Dzięki temu zarówno w wyścigu 24-godzinnym w Le Mans, jak i w pozostałych zawodach Mistrzostw, będą nas reprezentować wyśmienici zawodnicy.

Składy zespołów w sezonie 2013:

* 6h Spa i 24h Le Mans
– Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer;
– Loïc Duval, Tom Kristensen i Allan McNish;
– Marc Gené, Lucas di Grassi i Oliver Jarvis.

* Pozostałe wyścigi
– Marcel Fässler, André Lotterer i Benoît Tréluyer;
– Loïc Duval, Tom Kristensen i Allan McNish.

Audi-Fahrerkader fuer DTM 2013 komplett

KIEROWCY AUDI W DTM

Kadra Audi w sezonie 2013 serii wyścigów DTM, to mieszanka doświadczenia i młodości. Ośmiu kierowców Audi ma na swoim koncie cztery tytuły, udział w 478 wyścigach, 39 zdobytych pole positions i aż 34 zwycięstwa, co plasuje ich w czołówce DTM. W porównaniu do ubiegłorocznego składu zaszła jedna zmiana. Rahel Frey będzie nadal startować dla Audi, ale w klasie GT. Jej miejsce w kokpicie zajmie – Jamie Green.

Średnia wieku kierowców Audi w serii DTM wynosi tylko 28 lat. Za „stare wygi“ uważa się dwukrotnych mistrzów DTM Mattiasa Ekströma i Tima Scheidera. 21-letni Adrien Tambay i 23-letni Miguel Molina wciąż uważani są za młodzież. W skład kadry wchodzą jednak również doświadczeni kierowcy: zwycięzca z Le Mans Mike Rockenfeller, triumfator wyścigu Race of Champions Filipe Albuquerque oraz dwukrotny najlepszy kierowca sezonu Edoardo Mortara.

Nowy sezon rozpocznie się 5 maja w Hockenheim. Zaplanowano dziewięć wyścigów. Obowiązują też nowe zasady – każda z imprez serii została skrócona do dwóch dni.

– Jestem pewien, że sezon 2013 dzięki tak doborowej kadrze przyniesienie nam wiele sukcesów. Być może jest to nawet najlepszy skład, odkąd Audi bierze udział w wyścigach serii DTM“ powiedział Wolfgang Ullrich, szef Audi Motorsport.