WYŚCIGI: LISOWSKI W LAMBORGHINI LP600 GT3

Mateusz Lisowski – ubiegłoroczny triumfator prestiżowego cyklu Scirocco R-Cup odbył jednodniowe testy Lamborghini Gallardo LP600 GT3, które odbyły się na niemieckim torze Hockenheim. 22-latek z Wieliczki miał okazję zapoznać się z samochodem należącym do zespołu Leipert Motorsport.

Mateusz Lisowski: Lamborghini Gallardo LP600 GT3 to niesamowity samochód. Pod względem osiągów jest bardzo podobny do Audi R8, które testowałem na początku grudnia ubiegłego roku na torze w Oschersleben. Tym razem zostałem zaproszony na testy, w których brałem udział wspólnie z Michałem Słomianem i znanym z brytyjskiej Formuły 3 Rupertem Jackiem Svendsenem – Cookiem. Każdy z nas przejechał Lamborghini ponad 20 okrążeń.

Mateusz Lisowski: Cieszy mnie fakt, że bardzo szybko zaadaptowałem się w tym samochodzie. Niemal od samego początku zacząłem kręcić bardzo dobre czasy. Na testach obecny był również mój inżynier Piotr Żukowski. Będąc na Hockenheimringu otrzymałem propozycję startów w serii ADAC GT Masters od kilku zespołów. Piotr z każdym z nich jest w stałym kontakcie. Choć mamy już początek marca, to jeszcze zbyt wcześnie, aby mówić czy coś konkretnego z tego wyniknie. Zobaczymy!