X-GAMES 2013: BŁAŻUSIAK NAJLEPSZY W BRAZYLII

Tadek 123.pl

Motocyklista Orlen Team, Tadek Błażusiak, triumfował w enduro extreme na igrzyskach sportów ekstremalnych X-Games Foz do Iguaçu, które wczoraj rozpoczęły się w Brazylii. Polak był mistrzem X-Games w 2011 roku, rok później zajął czwarte miejsce.

Teraz powrócił w pięknym stylu na najwyższy stopień podium. W finałowym wyścigu pokonał Amerykanina Codiego Webba – srebrnego medalistę z zeszłego roku. Obaj riderzy walczyli zaciekle przez wszystkie sześć okrążeń.


Zobacz także:
SPORT


Błażusiak objął prowadzenie od razu na początku wyścigu, pierwotnie walcząc z Davidem Knightem. Następnie Webb wyprzedził Knighta i już do końca rywalizacji ścigał się w bezpośredniej konfrontacji z Błażusiakiem, doganiając go kilkakrotnie na torze.

– Nie wiem jak to wyglądało w telewizji, ale osobiście jeszcze nigdy nie ścigałem się po tak wymagającym torze. Było niewiarygodnie ślisko, dałem z siebie wszystko i jestem wyczerpany – komentował na bieżąco po wyścigu Błażusiak.

Droga Błażusiaka po złoto nie była prosta. Motocyklista Orlen Team zakwalifikował się na zawody z 17. miejsca, a do finału wszedł dopiero z piątego. Ostatecznie to jednak jemu przypadło najwyższe trofeum.

W tym roku na X-Games składają się cztery oddzielne imprezy: w Brazylii (Iguacu), Hiszpanii (Barcelona), Niemczech (Monachium) oraz USA (Los Angeles). Nie będzie klasyfikacji łącznej całego cyklu, co oznacza, że podczas każdych zawodów motocyklista Orlen Team będzie walczył o komplet medali.

Wyniki wyścigu finałowego w Brazylii (Foz do Ignacu)
1. Tadeusz Błażusiak (Polska/KTM)
2. Coddy Webb (USA/Beta)
3. David Knight (Wielka Brytania/Honda).