YOKOHAMA: OPONY PARTNEREM GRAND TURISMO 6

Gran_Turismo_6

6 grudnia na polski rynek wchodzi kolejna część bestsellerowej gry wyścigowej − Gran Turismo 6. Yokohama, japońska marka opon premium, jest oficjalnym partnerem technicznym GT6.

Firma jest pierwszym w historii producentem ogumienia udostępniającym dane techniczne do symulacji. Realizm jazdy najszybszymi na świecie samochodami na dziesiątkach tras jest największą atrakcją jednej z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier wyścigowych.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
OPONY


Wchodząca w grudniu na polski rynek najnowsza, szósta edycja GT to ponad 1200 modeli samochodów oraz 37 wyjątkowych tras na całym świecie. Dzięki współpracy twórców serii z marką Yokohama nowa edycja zapewni grającym jeszcze bardziej realistyczne doznania.

Yokohama specjalizuje się w produkcji opon nowej generacji i posiada ponad 30-letnie doświadczenie na arenie sportów motorowych. Marka jest pierwszym w historii producentem opon zaproszonym do współpracy w roli konsultanta technicznego GT. Doświadczenia i dane techniczne przekazane przez japońskich inżynierów zostały wykorzystane podczas tworzenia nowego modelu fizycznego oraz modelu ruchu opon i pracy zawieszenia.

Model fizyczny odpowiadający za aerodynamikę, pracę kół oraz zachowanie się zawieszenia jest kompletnie nowym elementem gry. Dzięki współpracy z Yokohamą zmiany w zachowaniu samochodów i opon oraz ich reakcja na zmiany nawierzchni są teraz jeszcze bardziej realistyczne. Fani GT6 poczują nową jakość sterowania pojazdem, gdy tylko usiądą za jego kierownicą. W oparciu o przekazane przez firm dane, producenci gry opracowali nowy model opony, doskonale oddający jej strukturę, mieszankę użytą w produkcji i zmiany powodowane ponadprzeciętnymi obciążeniami jakim są poddawane podczas szybkiej jazdy samochodem sportowym.

Gran Turismo, komputerowa gra wyścigowa na konsolę Play Station, stworzona została przez Kazunori Yamauchiego i zespół studia Polyphony Digital w 1997. Od tej pory jest jedną z najpopularniejszych gier tego typu, a jej łączna sprzedaż na świecie osiągnęła już ponad 70 mln egzemplarzy.

Firma ITR Spółka Akcyjna Oddział w Polsce utworzona została w 2004 roku. Firma jest wyłącznym reprezentantem interesów Yokohama Rubber Co. w krajach Europy Środkowo- Wschodniej takich, jak: Polska, Czechy, Rumunia, Mołdawia, Ukraina, Białoruś, Obwód Kaliningradzki.