ZAPROSZENIE DO STARTU W WIRTUALNEJ BARBÓRCE

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa grudniowy Rajd Barbórka został odwołany. Nie oznacza to jednak, że najbardziej zagorzali fani rajdów samochodowych nie będą mieli okazji na przeżycie dorocznych, grudniowych emocji.

Automobilklub Polski zaprasza na kolejną edycję Wirtualnej Barbórki.


Zobacz także:

SPORT


 

Już dziś ruszyły zgłoszenia do zawodów, które zostaną rozegrane w siedzibie Automobilklubu Polski, w bezpośrednim sąsiedztwie toru Autodrom Bemowo. W pierwszej fazie zostaną przeprowadzone eliminacje, a najlepszych zawodników zaprosimy na wielki finał, który odbędzie się w sobotę, 19 grudnia.

– Rajd Barbórka to grudniowa tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz zarówno najlepszych kierowców, jak i tysięcy kibiców. W tym roku nie możemy wrócić na Bemowo i Karową, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom fanów sportów motorowych, przenosimy rywalizację do wirtualnej przestrzeni. Wirtualna Barbórka pozwoli kibicom wczuć się w rolę takich legend Kryterium Karowa jak Tomasz Kuchar czy Kajetan Kajetanowicz. Zapraszamy gorąco i życzymy doskonałej zabawy – powiedział Romuald Chałas, prezes Automobilklubu Polski.

Rywalizacja w Wirtualnej Barbórce podlega obowiązującym przepisom wprowadzonym w związku z sytuacją epidemiologiczną. Dlatego liczba miejsc w eliminacjach została ograniczona. W trakcie procesu rejestracji uczestnicy będą musieli wybrać określony termin swojego startu i ściśle trzymać się harmonogramu jazd kwalifikacyjnych.

ZASADY ELIMINACJI
– każdy uczestnik ma prawo do wykonania dwóch przejazdów testowych i jednego na czas;
– o awansie do finału będzie decydował wyłącznie czas ostatniego przejazdu mierzonego;
– do finału awansuje dziesięciu zawodników z najlepszymi czasami przejazdu OS Karowa (specyfikacja trasy 2019);
– przejazdy odbywają się na symulatorze rajdowym w grze Assetto Corsa;
– wpisowe do pierwszej edycji Wirtualnej Barbórki wynosi 49 zł;
– zwycięzca zawodów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł, pojedzie jako pilot na słynnej Karowej podczas trwania pokazów Rajdu Barbórka w 2021 oraz otrzyma nagrody od Top Racing i Racebox.

Aktualne informacje o dostępności miejsc i terminów w kwalifikacjach dostępne będą na stronie www.barborka.pl w zakładce WIRTUALNA BARBÓRKA oraz na stronie www.topracingshop.pl, który jest także oficjalnym dystrybutorem pakietów startowych. Gościnny udział w finałach Wirtualnej Barbórki zapowiedzieli znani kierowcy rajdowi, którzy słynną kostkę na ulicy Karowej doskonale znają z tradycyjnych edycji rajdu.

Zarówno eliminacje jak i finały zawodów odbędą się w siedzibie sklepu rajdowego Top Racing, mieszczącego się w budynku Automobilklubu Polski przy ulicy Powstańców Śląskich 127 w Warszawie. Top Racing to lider sprzedaży akcesoriów, pamiątek i gadżetów związanych ze sportem motorowym.

Na 300 m2 w eleganckich przestrzeniach sklepu stacjonarnego można wybierać z tysięcy dostępnych od ręki produktów największych zespołów rajdowych i wyścigowych, gadżetów ulubionego zespołu F1 czy polskich i światowych kierowców rajdowych. W stałej sprzedaży dostępne są kolekcje dla kibiców, także od naszych najlepszych zawodników – Roberta Kubicy i Kajetana Kajetanowicza oraz topowych ekip Formuły 1.

Oferta sklepu skierowana jest nie tylko do kibiców, ale także do samych zawodników. Kierowcy i piloci znajdą w nowym salonie akcesoria do sportów motorowych renomowanych producentów Sparco, OMP, Stilo, Alpinestars i innych. Kaski i interkomy, kombinezony, buty, rękawice, bielizna, torby – od ręki dostępne jest wszystko, czego potrzeba do realizacji pasji dla osób z domieszką benzyny we krwi.

Nie zapomniano także o najmłodszych kibicach i ich rodzicach. W sklepie obok wyścigowej i rajdowej kolekcji dziecięcej, oferowany jest także szeroki wybór dostępnych od ręki fotelików samochodowych od profesjonalistów: Sparco, Recaro, Chicco czy Concord.