ŻUŻEL: TOMASZ GOLLOB POZA KADRĄ NA FINAŁ DMŚ

jakos-to

Tomasz Gollob, legenda sportu żużlowego, najbardziej utytułowany polski zawodnik nie wystartuje w biało – czerwonych barwach w sobotnim finale Drużynowych Mistrzostw Świata. Motocyklista zrezygnował z udziału w kadrze narodowej.

Przyczyną jest oficjalnie nie najlepszy stan zdrowia Tomasza Golloba. Ma on problemy z kręgosłupem. Jest też tajemnica poliszynela, że nawierzchnia toru w Pradze nie bardzo odpowiada naszemu mistrzowi…


Zobacz także:
SPORT


Golloba zastąpi w sobotę w Patryk Dudek, junior Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Stanie się tak, jak to było podczas ostatniego weekendu w Częstochowie. Tam Tomasz nie stanął we ostatnim momencie na starcie, zastąpiony właśnie przez Dudka. A junior – debiutant spisał się znakomicie, przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa naszych motocyklistów w zawodach.

W Pradze nasza reprezentacja wystąpi w składzie: Jarosław Hampel, Patryk Dudek (obaj Stelmet Falubaz Zielona Góra), Krzysztof Kasprzak (Stal Gorzów), Maciej Janowski (Unia Tarnów) i walczyć będzie o kolejny tytuł Mistrzów Świata. Przeciwników będziemy mieli trzech. dwóch jest znanych: gospodarze – czesi oraz zwycięzcy drugiego półfinału – Duńczycy. czwarty zespół wyłoniony zostanie w czwartkowy repasażu, w którym uczestniczyć będą: Australia, USA, Łotwa i Wielka Brytania.

Fot.: facebook.com
Gollob i Dudek być może zmierzą się na torze w niedziele, podczas ligowego meczu Unibaks Toruń – Stelmet Falubaz Zielona Góra…