4MOBILITY: FLOTA W WARSZAWIE ZWIĘKSZY SIĘ DO 300 AUT

4Mobility-n1

4Mobility – notowana na NewConnect spółka, która uruchomiła sieć samoobsługowych wypożyczalni samochodów typu car sharing – zwiększyła flotę dostępnych samochodów do ponad 300.

Obecnie firma oferuje swoje usługi w dwóch modelach – otwartym i bazowym – użytkownicy mogą wybrać, z której z nich chcą skorzystać w zależności od swoich potrzeb.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

4Mobility jest jedyną firmą, która posiada dwa modele car sharingu w swojej ofercie. Użytkownicy płacą tylko za czas korzystania z auta i pokonany dystans – firma całkowicie pokrywa koszty paliwa. Dodatkowo zapewnia też bezpłatny postój w całej stołecznej Strefie Płatnego Parkowania.

– Kontynuujemy dynamiczną ekspansję na polskim rynku i realizujemy strategię wchodzenia do kolejnych miast oraz zawierania kolejnych partnerstw. Zainteresowanie usługami car sharing wśród Polaków stale wzrasta, a nasze usługi są świetną alternatywą dla kupna własnego samochodu czy korzystania z często zatłoczonej komunikacji miejskiej. Elastyczność usług 4Mobility w modelach otwartym i bazowym zapewnia użytkownikom naszych samochodów komfort i niezależność. Car sharing jest również atrakcyjną usługą dla pracowników biur i przedsiębiorców. Strategia spółki na najbliższe lata obejmuje wdrożenie usługi w największych miastach w Polsce i stałe poszerzanie oferty w oparciu o potrzeby rynkowe – mówi Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

4Mobility-n2

Auto na minuty to nowoczesne rozwiązanie – samochód można wypożyczyć nawet na kilka minut. Za pomocą intuicyjnej aplikacji rezerwujemy i otwieramy auto. Wraz z wdrożeniem nowej usługi spółka 4Mobility udostępniła nową aplikację, która jeszcze bardziej przyśpieszyła i ułatwiała proces wynajmu. System otwarty przeznaczony jest dla wszystkich ceniących elastyczność – najczęściej służy do poruszania się po mieście na krótkich odcinkach. Jazdę autem możemy rozpocząć w ciągu 15 minut od dokonania rezerwacji.

W systemie bazowym użytkownicy wybierają bazę, podają szacunkowy czas trwania przejazdu oraz dystans, który planują pokonać. Aplikacja informuje wypożyczającego o orientacyjnym koszcie usługi. Auto można zarezerwować z 10-dniowym wyprzedzeniem, co pozwala na planowanie dłuższych podróży. Po zakończeniu rezerwacji samochód zostawiamy w jednej z 50 baz 4Mobility – sieć obejmuje ważne węzły komunikacyjne stolicy. Wygodny zwrot samochodu możliwy jest również w dowolnym miejscu dzielnicy Śródmieście.

Auta na minuty są alternatywą dla komunikacji miejskiej, taksówek lub własnego samochodu. Car sharing jest innowacyjnym sposobem na uniknięcie problemów i kosztów, z którymi borykają się posiadacze aut w miastach.

Model 4Mobility otwarty:
• auta wypożycza się i zostawia przy ulicy;
• wystarczy znaleźć wolne auto na mapie w aplikacji i rozpocząć jazdę w ciągu 15 minut;
• auto można oddać w dowolnym miejscu wyznaczonej strefie,

Model 4Mobility bazowy:
• auta w 50 bazach w Warszawie;
• rezerwacja jest możliwa nawet 10 dni wcześniej.

4Mobility-n3

Auto można zwrócić w dowolnej bazie 4Mobility lub w dzielnicy Śródmieście. W Warszawie auta na minuty stały się ważnym elementem sieci transportu miejskiego. W całej Europie z car sharingu korzysta już ponad 2,1 mln osób. Przewiduje się, że w 2020 roku tylko na Starym Kontynencie z usługi korzystać będzie 15 mln użytkowników, a jedno współdzielone auto już dziś niejednokrotnie zastępuje nawet 12 prywatnych pojazdów.

Innowacyjna usługa 4Mobility – auto na minuty:
• dedykowana dla osób prywatnych oraz firm;
• rezerwacja oraz otwieranie auta za pomocą aplikacji na smartfonie;
• wypożyczenie samochodu nawet na 15 minut;
• niskie koszty i wygoda użytkowania;
• użytkownicy płacą tylko za czas użytkowania auta i pokonany dystans;
• bezpłatny zwrot w Warszawie w obrębie dzielnicy Śródmieście lub w bazach 4Mobility (model bazowy) lub w dowolnym miejscu w wyznaczonej strefie (model otwarty);
• samochody marki: Hyundai, BMW, MINI;
• usprawnienie mobilności.

Car sharing w Europie:
• atrakcyjna alternatywa dla samochodów służbowych, taksówek i komunikacji zbiorowej;
• innowacyjny sektor w fazie rozwoju;
• ponad 2,1 mln użytkowników;
• 31 tys. dostępnych samochodów;
• do 2020 roku 15 mln użytkowników i 240 tys. aut w Europie.

Partnerami strategicznymi 4Mobility są: Grupa BMW, Hyundai Motor Poland, Volkswagen Group Polska i PayU.

Ponadto w ramach współpracy partnerskiej z właścicielami i zarządcami nieruchomości spółka udostępnia usługę car sharing przy kluczowych centrach biznesowych, m.in. Warsaw Spire, T-Mobile Office Park, Gdański Business Center, Oxford Tower, Intraco, Domaniewska Office Hub, Royal Wilanów czy Postępu 14, jak również przy najpopularniejszych centrach handlowych w Warszawie, m.in.: Pasaże Tesco, CH Blue City, CH Skorosze, Galeria Handlowa Bemowo, Targówek Park, Plac Vogla , CH King Cross Praga, czy Janki Park.