RENAULT TRUCKS: T RED – NOWA SERIA UŻYWANYCH SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

Renault Trucks prezentuje specjalną serię używanych samochodów ciężarowych T Red.

To zrównoważone pojazdy, które uosabiają zaangażowanie francuskiego producenta w gospodarkę o obiegu zamkniętym. W tej specjalnej serii zastosowano innowacyjne podejście do przedłużania żywotności pojazdów ciężarowych przy jednoczesnej ochronie środowiska.


Zobacz relacje:

OPEL: MOŻNA JUŻ ZAMAWIAĆ NOWĄ GENERACJĘ LEKKICH SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH
 

UŻYTKOWE


 

Pojazdy Renault Trucks zaprojektowano tak, aby mogły przejechać ponad milion kilometrów. W ramach swojego zaangażowania w podejście zorientowane na środowisko i ekologię, producent przeciwstawia się starzeniu pojazdów, przedłużając ich pierwszy okres eksploatacji, umożliwiając w ten sposób swoim klientom intensywne użytkowanie ich przez dłuższy czas.

W czasach niedoboru zarówno ciężarówek jak i kierowców, firma Renault Trucks, która zawsze podkreślała atrakcyjność używanych samochodów ciężarowych zarówno dla przewoźników jak i kierowców, wprowadza na rynek trzecią specjalną serię pojazdów używanych, Renault Trucks T Red. T Red to samochód ciężarowy, który ma atrakcyjny design, jest trwały, wydajny i dostępny od ręki.

T Red wyróżnia się wysokiej klasy wykończeniem, specjalnie odnowionym przez zespoły projektowe producenta. Kolor nadwozia to odcienie szarości oraz charakterystyczna dla marki Renault Trucks czerwień. Projektanci opracowali asymetryczny design i zastosowali dynamiczne linie graficzne na bokach pojazdu, symbolizujące nowe logo Renault Trucks.

Tę dbałość o szczegóły widać również we wnętrzu pojazdu, gdzie także zastosowano charakterystyczne kolory: kierownica i fotele mają czerwone przeszycia, dywaniki podłogowe również są obszyte na czerwono. Pierścienie wentylacyjne na desce rozdzielczej są czerwone, podobnie jak centralny ekran głównego wyświetlacza. Wykończenie deski rozdzielczej i wewnętrzne boki drzwi w kształcie bumerangu charakteryzują się dynamicznym czerwono-szarym wzorem zastosowanym na nadwoziu. Tabliczkę z nazwą, wzorami i kolorami serii specjalnej umieszczono nad łóżkiem, zapewniając widoczność z zewnątrz pojazdu.

Modyfikacje te przeprowadzane są przez zespoły w centrum adaptacji samochodów ciężarowych wysokiego zasięgu Renault Trucks, zlokalizowanym w samym sercu zakładu przemysłowego producenta w Bourg-en-Bresse.

Innowacyjne podejście do wspierania gospodarki o obiegu zamkniętym

Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.

Używany ciągnik siodłowy Renault Trucks T Red, wyposażony w 13-litrowy silnik, przetestowany i skonstruowany tak, aby przejechać co najmniej milion kilometrów, został całkowicie odnowiony przez zespoły fabryczne z działu używanych pojazdów ciężarowych. Producent zachęca do wykorzystywania zasobów w obiegu zamkniętym, preferując stosowanie części używanych i komponentów regenerowanych fabrycznie, zgodnie z rygorystycznymi procesami przemysłowymi. Aktualizacja oprogramowania silnika i skrzyni biegów zapewnia ograniczenie zużycia paliwa i oprogramowanie zapewniające bezpieczeństwo (oświetlenie zakrętów, wskaźnik obciążenia, zarządzanie hamulcami). Ten zamknięty obieg pomaga zredukować emisję CO2 związaną z produkcją nowych komponentów i pokazuje, że pojazdy Renault Trucks są budowane z myślą o ich trwałości.

Nowa seria używanych samochodów ciężarowych Renault Trucks T Red jest objęta gwarancją do 240 000 km lub 24 miesięcy, co zapewnia długotrwałe i bezproblemowe użytkowanie. Gwarancja producenta obowiązuje w całej sieci Renault Trucks obejmującej ponad 1100 punktów serwisowych. Pod pewnymi warunkami pojazdy mogą być również objęte połączoną usługą serwisową Start & Drive Excellence Predict, która umożliwia zdalne planowanie przestojów z wyprzedzeniem i grupowanie przestojów, aby zapewnić optymalne działanie w dłuższej perspektywie.

Renault Trucks T Red jest dostępny w całej Europie w autoryzowanej sieci „Used Trucks by Renault Trucks”.