AFRIQUIA MERZOUGA 2018: JARMUŻ W DRODZE NA DAKAR

Krzysztof_Jarm1

Krzysztof Jarmuż, motocyklista ze Zgierza weźmie udział w zbliżającym się rajdzie cross- country Afriquia Merzouga Rally Dakar Series (15-20 kwietnia).

Będzie to dla naszego kierowcy ważny etap przygotowań – początek drogi powrotnej na trasy rajdu Dakar 2019.


Zobacz także:

SPORT

MOTOCYKLE


 

Reprezentujący barwy zespołu 115Moto Rally Team zawodnik brał już udział w zawodach przed rokiem i wie czego należy się spodziewać. Do mety jednak nie dojechał z powodu awarii motocykla.

Teraz liczy on na dobry wynik w rajdzie, który otworzy drzwi do udziału w maratonie za oceanem.

Krzysztof_Jarm2

– Przed rokiem jechałem w czołówce klasy Enduro, gdy nagle awaria motocykla zniszczyła moje marzenia o dobrym wyniku. Wracam na Merzougę, by zrewanżować się pustyni i jednocześnie potrenować jazdę w trudnych nawigacyjnych warunkach, które na Dakarze są codziennością – mówi Krzysztof Jarmuż.

W Afriquia Merzouga Rally 2018 zobaczymy kierowców motocykli, quadów oraz załogi pojazdów SxS. Na listach startowych znajdziemy nazwiska czołowych zawodników fabrycznych zespołów Hondy, KTM-a, Yamahy, Husqvarny oraz Sherco.

Rajd stanowi eliminację cyklu Dakar Series. Zwycięzcy klasyfikacji generalnych w klasach Moto/ Quad i SxS oraz najlepszy zawodnik wśród osób nigdy wcześniej nie startujących w Dakarze będą zwolnieni z opłaty wpisowej do Dakaru 2019.