AUTO SZANGHAJ 2019: ŚWIATOWA PREMIERA MODELU RENAULT CITY K-ZE

2019 - Shanghai, Chine

Chiny są najważniejszym rynkiem dla przyszłego rozwoju Grupy Renault. Nie dziwi więc premiera pierwszego, w pełni elektrycznego auta firmy z segmentu A podczas targów motoryzacyjnych w Szanghaju.

Do 2022 roku na miejscowym rynku będzie produkowanych dziewięć modeli samochodów osobowych marki, w większości SUV-ów. Trzy z nich będą wyposażone w napęd elektryczny.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

Na konferencji prasowej zorganizowanej na salonie samochodowym, Thierry Bolloré, prezes Grupy Renault, przedstawił szczegółową mapę drogową i cele firmy do 2022 roku na rynku chińskim. Zgodnie z planem „Drive the Future” Grupa chce sprzedawać w Chinach 550 tys. samochodów rocznie.

2019 - Renault CITY K-ZE

Zamierzając zrealizować te cele, Renault rozpoczyna nowy rozdział w historii i wprowadza na chiński rynek samochodów elektrycznych nowy model City K-ZE. Jest to w pełni elektryczny samochód miejski, który należy do samochodów klasy A o stylistyce SUV. Będzie także sprzedawany na światowych rynkach.

Zaledwie sześć miesięcy po zaprezentowaniu modelu studyjnego na salonie samochodowym w Paryżu, szósty w pełni elektryczny model w gamie Renault ma swoją premierę na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Jest to pierwsza publiczna prezentacja nowego modelu elektrycznego, który został opracowany przez Renault i DRAC na podstawie studyjnego samochodu koncepcyjnego. Samochód trafi do sprzedaży już pod koniec tego roku.

2019 - Renault CITY K-ZE

Pierwszy model elektryczny z segmentu A jest efektem współpracy obu koncernów i został zaprojektowany w Chinach, z myślą o tym rynku. City K-ZE będzie produkowane w Chinach przez eGT New Energy Automotive Co., Ltd., spółkę joint venture założoną przez Alians Renault- Nissan- Mitsubishi i lokalnego producenta samochodów – Dongfeng.

Atuty nowego modelu Renault City K-ZE:
– wyraziste, atletyczne i jednocześnie kompaktowe nadwozie wyposażone w światła do jazdy dziennej w technologii LED;
– najnowszy elektryczny model ma rasową sylwetkę SUV-a i prześwit 150 mm;
– długi rozstaw osi (2423 mm) oraz największy w tym segmencie bagażnik o pojemności 300 litrów.

Dzięki różnym trybom ładowania użytkownik może korzystać z domowych gniazdek 220 V i publicznie dostępnych terminali do ładowania. W trybie szybkiego ładowania naładowanie baterii od 0 do 80 proc. zajmuje tylko 50 minut. W trybie wolnego ładowania pełne naładowanie akumulatora zajmuje cztery godziny, co doskonale wpisuje się w szybkie tempo życia w wielkim mieście.

2019 - Shanghai, Chine

Inteligentny i interaktywny system z 8-calowym, wielofunkcyjnym kolorowym wyświetlaczem dotykowym LCD to pewność, że kierowca i pasażerowie będą mieli łączność ze światem. Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania zdalnego dostępu do systemu za pomocą aplikacji. Nowy model został wyposażony w nawigację online i system monitorowania funkcji EV w czasie rzeczywistym.

Użytkownik może w prosty sposób korzystać z takich funkcji, jak interaktywny system multimedialny online, 4G Wi-Fi czy rozpoznawanie głosu.

2019 - Renault CITY K-ZE

Zgodnie z filozofią Renault, nowy model jest wyposażony w czujniki smogu PM 2.5 oraz system kontroli jakości powietrza. System ocenia czystość powietrza w kabinie i automatycznie włącza i wyłącza obieg zamknięty, aby powietrze we wnętrzu samochodu było zawsze zdrowe i czyste.

Model jest montowany w Chinach zgodnie z bardzo wysokimi, światowymi standardami. Renault City K-ZE jest wyposażone w zaawansowane technologie napędu elektrycznego Renault. Bezpieczeństwo jazdy zapewniają liczne systemy i elementy wyposażenia, m.in. system kontroli ciśnienia w oponach (TPMS) i kamera cofania.

renault-szang6