BMW: NOWE MODELE Z UKŁADEM KONTROLI TRAKCJI DTC

bmw-nap1

Elektryczny model BMW i3 bije rekordy popularności. W nowej wersji i3s zwiększono moc silnika oraz zastosowano innowacyjny układ kontroli trakcji, specjalnie dostosowany do dynamicznej charakterystyki mocy napędu BMW eDrive.

System zwiększa trakcję i stabilności jazdy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych i na trudnej nawierzchni podczas ruszania z miejsca, w trybie odzysku energii hamowania i przy przyspieszaniu na wyjściu z ostrych zakrętów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

BMW i3s (270 Nm od 0 obr./min., 135 kW / 184 KM, zużycie energii w cyklu mieszanym NEDC: 14,3 kWh/100 km) to nie tylko mocniejszy silnik. To także innowacja, która bazuje na 50‑krotnie szybszym systemie regulacji trakcji. Możliwe jest to, ponieważ w przeciwieństwie do konwencjonalnych układu kontroli stabilności obliczenia procesu regulacyjnego następuje bezpośrednio w układzie napędowym, a nie jak wcześniej w oddzielnym sterowniku przy długich ścieżkach sygnału. Tym samym BMW i jest prekursorem technologii w ramach BMW Group.

– Poprzez wysoki moment obrotowy i spontaniczną reakcję na każdy ruch pedału gazu silniki elektryczne już teraz stawiają znacznie większe wyzwania przed układami kontroli stabilności niż konwencjonalne napędy – wyjaśnia Peter Langen, szef działu projektowania układów jezdnych BMW.

Inżynierowie BMW stworzyli tu nowy system ukierunkowany na wymogi napędów elektrycznych. Pozytywny efekt skrócenia cykli regulacyjnych odczuwalny jest nie tylko w samochodach z napędem stricte elektrycznym. Innowacyjna regulacja poślizgu kół napędowych poprawia trakcję, stabilność i dynamikę jazdy również w samochodach z silnikiem spalinowym.

Dlatego także w przyszłych modelach BMW i MINI z napędem przednim, tylnym i na cztery koła będzie zapewniać odczuwalnie lepszą stabilność i radość z jazdy również w trudnych warunkach na drodze.

BMW i to marka BMW Group, która łączy koncepcje samochodów, skomunikowane usługi mobilnościowe oraz nową definicję pojęcia premium opartą mocno na idei zrównoważonego rozwoju. Jest obecna w 54 krajach, oferując modele BMW i3 (samochód elektryczny), i8 (samochód sportowy typu Plug- in- Hybrid) i BMW iPerformance (wszystkie samochody hybrydowe BMW typu Plug- in- Hybrid).