BMW: PIERWSZY MODEL i8 ROADSTER TRAFIŁ DO NABYWCY W POLSCE

bmw i8-ro1

Inchcape Motor Polska oddział w Warszawie potwierdził sprzedaż pierwszego w Polsce, nowego BMW i8 Roadster, sportowej hybrydy z otwieranym dachem.

Pomarańczowo- rdzawe auto, jedno z pierwszych egzemplarzy wydanych nabywcom na świecie, to również pierwszy pojazd z premierowej serii First Edition.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Zdaniem przedstawicieli dealera pojazdy hybrydowe oraz elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków.

bmw i8-ro2

BMW i8 Roadster to prestiżowa sportowa hybryda plug-in zaprezentowana pod koniec 2017 roku podczas salonu samochodowego w Los Angeles. Oficjalna sprzedaż rozpoczęła się w maju br.

Szczęśliwy nabywca może cieszyć się sportową charakterystyką pojazdu. Innowacyjny napęd hybrydowy typu plug-in oferuje 374 KM mocy i generuje moment obrotowy na poziomie 570 Nm, dzięki czemu i8 Roadster przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,6 sek. Liczby te wyglądają jeszcze bardziej imponująco, przy uwzględnieniu ekonomiki jazdy. Średnie zużycie paliwa i8 Roadster wynosi zaledwie 2,1 litra i 14,5 kWh na 100 km!

bmw i8-ro3

i8 to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie konstrukcji BMW. Poza wydajną i oszczędną trzycylindrową jednostką benzynową o pojemności 1,5 l, wspartą silnikiem elektrycznym, wyróżnikiem pojazdu jest niezwykła lekka konstrukcja LifeDrive. Składa się ona z modułu Drive – aluminiowej ramy – oraz modułu Life, wykonanego z ultralekkiego i wytrzymałego karbonu. Oba moduły są odciążone, co – jak zapewnia producent – umożliwia sportową i wydajną jazdę zgodną z ideą zrównoważonego rozwoju.

– Jest nam niezwykle miło, że to właśnie w naszym salonie zakupiono pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie modeli i8 Roadster. Jestem pewien, że nasz klient doceni sportową charakterystykę i wyjątkowy wygląd pojazdu – mówi Witold Wcisło, dyrektor salonu Inchcape Motor Warszawa.

Według szacunków sprzedaż hybryd wszystkich typów w Polsce przekroczyła w 2017 roku 16 tysięcy egzemplarzy. Przyszłością są jednak samochody elektryczne oraz hybrydy typu plug-in (ładowane z gniazdka; przykładem jest i8). Według danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Samochodów w pierwszym kwartale 2018 roku sprzedano w Polsce odpowiednio 152 elektryki oraz 188 hybrydy plug-in.

bmw i8-ro4