CONTINENTAL: BEZPIECZEŃSTWO CYBERNETYCZNE PRIORYTETEM

Conti_Argus_Cyber1

Continental, producent opon oraz dostawca rozwiązań dla branży motoryzacyjnej, stale rozwija technologie cyfrowe, które zapewnią ochronę przed szkodliwymi włamaniami do systemów sterowania pojazdów.

W celu podniesienia swoich kompetencji oraz rozszerzenia możliwości produkcyjnych niemiecka firma technologiczna kupiła izraelski start- up Argus Cyber Security.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

To światowy lider w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w samochodach osobowych i użytkowych.

Obecnie technologie informacyjne stają się integralną częścią obszarów, które do niedawna nie miały nic wspólnego z internetem. Jednym z nich jest motoryzacja. Według prognoz ekspertów do 2020 roku po drogach całego świata będą poruszać się setki milionów aut łączących się z siecią. Ta coraz bardziej zaawansowana informatyzacja pojazdów sprawia, że samochody mogą stać się potencjalnym celem cyberataków.

Dlatego ,,komputery na kółkach” wymagają odpowiedniego zabezpieczenia zarówno w czasie postoju, jak i podczas jazdy. Zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego w samochodach osobowych i użytkowych jest jednym z priorytetów Continental.

Conti_Argus_Cyber2

– Kupując firmę Argus, pozyskaliśmy jednych z najlepszych na świecie ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu zwiększyliśmy nasze kompetencje oraz zyskaliśmy możliwość opracowywania kompleksowych rozwiązań i usług mających na celu zminimalizowanie ryzyka narażenia pojazdów na ataki komputerowe. Dzięki połączeniu know-how Continental w zakresie motoryzacji z oferowanymi przez Argus technologiami z obszaru cyberbezpieczeństwa robimy ogromny krok w kierunku bezpiecznej i inteligentnej mobilności – powiedział Helmut Matschi, członek zarządu Continental oraz szef Działu Wnętrza.

Start-up Argus Cyber Security został założony w 2013 roku przez izraelskich ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego. Zatrudnia ponad 70 osób i oferuje kompleksowe rozwiązania oparte na 38 uzyskanych patentach oraz zgłoszeniach patentowych.

Aby pomóc producentom pojazdów szybko reagować na rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania związane z bezpieczeństwem cybernetycznym, Argus nawiązał intensywną współpracę z kluczowymi graczami z branży motoryzacyjnej i z powodzeniem realizuje projekty na rzecz producentów oraz dostawców pojazdów na całym świecie. Główna siedziba firmy znajduje się w Tel Awiwie w Izraelu. Argus ma również przedstawicielstwa w Japonii, Niemczech i Ameryce Północnej (Detroit i Zachodnie Wybrzeże).

Cyberbezpieczeństwo w motoryzacji

Obie firmy będą wspólnie opracowywać i dostarczać technologie pozwalające na wykrywanie włamań oraz zapobieganie im, ochronę systemów narażonych na ataki komputerowe, monitorowanie bezpieczeństwa cybernetycznego flot, a także zarządzanie nimi za pośrednictwem centrum operacji bezpieczeństwa w celu ochrony pojazdów w terenie przez cały okres eksploatacji.

Będą również dostarczać bezprzewodowo aktualizacje oprogramowania dla klientów na całym świecie. Technologia Argus, przetestowana przez czołowych producentów pojazdów, ich dostawców oraz niezależne osoby trzecie, wielokrotnie okazywała się lepsza od rozwiązań oferowanych przez konkurencję.