DACIA DUSTER CUP 2018: DRUGA EDYCJA CYKLU RUSZY W KWIETNIU

dacia-dus-cu1

Po sukcesach zeszłorocznej edycji Dacia Duster Elf Cup projekt stworzony przez Renault Polska, Overlimit i Hołowczyc Racing wkracza w kolejną fazę.

Podobnie jak w zeszłym roku puchar zostanie rozegrany w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Do końcowej klasyfikacji pucharu liczyć się będą – podobnie jak w roku ubiegłym – wyniki pięciu rund.

sponsorenault


Zobacz także:

SPORT

DACIA DUSTER CUP 2018


 

Nowością będzie pojawienie się na tegorocznych rajdowych trasach nowej Dacii Duster, przygotowanej w takiej samej specyfikacji jak zeszłoroczne egzemplarze.

Obsługą techniczną i serwisową Dacii zajmować się będą zespoły Overlimit i Hołowczyc Racing, którego szef Krzysztof Hołowczyc zapewni także rajdowe wsparcie dla zawodników. Organizatorzy cyklu zadbają o odpowiednią otoczkę, jednolite barwy, kombinezony dla zawodników, namioty serwisowe, tak by rajdowa strefa Dacii Duster wyglądała atrakcyjnie. Renault Polska zajmie się także obsługą medialną Dacia Duster Elf Cup 2018.

dacia-dus-cu3

– Rok temu, kiedy ruszał projekt Dacia Duster Elf Cup, cały nasz zespół był skoncentrowany na pierwszym starcie i tym, jak pośród konkurencji wypadnie Duster. Wszyscy z zaciekawieniem obserwowali zmagania zawodników, ale przede wszystkim możliwości terenowe Dacii. Okazało się, że samochód sprawdził się doskonale, zespół mechaników gwarantował szybką obsługę, a pod namiotami z logiem Dacii panowała prawdziwe rajdowa atmosfera. W sezonie 2018 pojawi się nowa Dacia Duster, która zostanie zbudowana w identycznej specyfikacji co model 2017. Podobieństwa techniczne obu modeli zagwarantują zastosowanie sprawdzonych w poprzednim sezonie rozwiązań i równe szanse dla zawodników. Atutem Dacia Duster Elf Cup 2018 pozostaną atrakcyjne koszty uczestnictwa, obsługa serwisowa fachowych zespołów Overlimit i Hołowczyc Racing oraz wsparcie Renault Polska – mówi Andrzej Gemra, zastępca Dyrektora ds. Efektywności i Rozwoju Nowych Projektów obszaru East w firmie Renault Polska.

Pierwsza prezentacja rajdowej nowej Dacii Duster 2018 odbędzie się już 6 kwietnia podczas Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie. W tym samym czasie rozegrana zostanie pierwsza tegoroczna runda Dacia Duster Elf Cup 2018 z rekordowo długimi odcinkami specjalnymi, które liczą po 140 kilometrów każdy. Od kolejnej eliminacji – Rajdu Safari możliwości Dacia Duster Elf Cup 2018 zdecydowanie się powiększą, bo na rajdowych trasach pojawią się nowe modele.

dacia-dus-cu2

Swój start w tegorocznym sezonie rajdowym zapowiedziało 8 załóg startujących w poprzednim sezonie. Do nich dołączają właśnie nowe załogi, debiutujące w tego typu zawodach lub mające już doświadczenie startu w rajdach terenowych. Podobnie jak w roku ubiegłym nagrodą główną za wygranie Pucharu Dacia Duster Elf Cup 2018 będzie nowa Dacia Duster 4×4, a na zwycięzców poszczególnych rund czekać będą nagrody finansowe: za I-miejsce 3000 zł, II-miejsce 2000 zł i III-miejsce 1000 zł.

W trakcie sezonu rozegranych zostanie pięć rajdów, których łączna długość odcinków specjalnych będzie miała około 1500 kilometrów. Uczestnicy cyklu będą klasyfikowani także w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych w grupie S2. Zawody rozgrywane będą równolegle z Mistrzostwami Polski i Pucharem Świata FIA Cross Country (Szczecin).

Cena nowego Dustera w specyfikacji Dacia Duster Elf Cup 2018 to 129 000 zł netto.

Kalendarz rajdów Dacia Duster Elf Cup 2018
* 6- 8 kwietnia: Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie;
* 24 – 27 maja: Rajd Safari (Drawsko Pomorskie);
* 3 – 5 sierpnia: Polskie Safari (Przasnysz);
* 30 sierpnia – 2 września: Baja Poland (Szczecin);
* 28 – 29 września: Baja Szczecinek;
lub w razie odwołania któregoś z powyższych:
* 19 – 21 października: Baja Inter Cars (Żagań).