EURONCAP: NOWY SEAT IBIZA PRZYPIĄŁ SOBIE PIĘĆ GWIAZDEK

se_ibiza_ncap1

W testach bezpieczeństwa przeprowadzonych przez Euro NCAP, SEAT ponownie osiągnął świetne wyniki. Nowa Ibiza piątej generacji otrzymała maksymalną liczbę pięciu gwiazdek.

Samochód potwierdził w ten sposób swój wysoki standard bezpieczeństwa. To ważny wynik, gdyż model jest pierwszym autem w Grupie Volkswagen wybudowanym na zupełnie nowej platformie A0 MQB.


Zobacz relacje:

BEZPIECZEŃSTWO


 

SEAT w 2016 roku rozpoczął największą w swojej historii ofensywę produktową, wprowadzając na światowy rynek szereg nowych modeli. Jednym z nich jest debiutująca w 2017 roku piąta już generacja Ibizy – auta, które przez ostatnie 30 lat obecności na globalnym rynku zyskało ponad 5 mln nabywców.

Nowa Ibiza wprowadza model w język stylistyczny odwzorowujący dynamikę producenta, a także wyraźnie odzwierciedla nastawienie hiszpańskiej marki na najnowsze technologie. Największą jednak zmianą, dzielącą nową generację Ibizy od poprzednich, jest innowacyjna platforma A0 MQB.

se_ibiza_ncap2

W 2016 roku kryteria testów zderzeniowych zaostrzyły się. Aby próby były jeszcze bardziej wiarygodne, obecnie wykorzystuje się m.in. większą liczbę różnorodnych manekinów. Dzięki ich obecności można lepiej ocenić skutki zdarzenia drogowego z udziałem większej liczby uczestników.

W każdej z sekcji składających się na testy bezpieczeństwa Euro NCAP nowy SEAT Ibiza osiągnął doskonałe wyniki – na uwagę zasługuje szczególnie 95-procentowy rezultat w zakresie ochrony osób dorosłych. Równie dobre wartości nowy model uzyskał w kategorii ochrony dzieci, zabezpieczania pieszych oraz asystentów bezpieczeństwa.

W obszarze wspomagania bezpieczeństwa wyróżniła się skuteczność autonomicznego systemu hamowania awaryjnego. Front Assist nie tylko wykrywa inne pojazdy, ale również pieszych. W wyposażeniu nowej Ibizy uwagę zwracają napinacze oraz ograniczniki obciążania zarówno przednich, jak i tylnych pasów. Dzięki temu auto może spełnić najbardziej wymagające wyzwania związane z bezpieczeństwem osób dorosłych i dzieci. Napinacze zmniejszają rozluźnienie pasa wokół tułowia i miednicy pasażera w momencie uderzenia, gwarantując najlepszą formę przytrzymania pasażera.

W standardzie nowy SEAT Ibiza oferuje także górne pasy mocujące Top Tether, system mocowania fotelików dziecięcych Isofix, ogranicznik prędkości, trzeci tylny zagłówek, zaawansowany system przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz sześć poduszek powietrznych.