FORDY MUSTANGI WYSTĄPIĄ NA GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED

mustang-fo1

Kultowy Ford Mustang ’68, prowadzony przez Steve’a McQueen’a w filmie „Bullit” (produkcji Warner Bros) po raz pierwszy pojawi się poza Stanami Zjednoczonymi, w dniach 12-15 lipca w czasie tegorocznego Goodwood Festival of Speed.

Przez wiele lat był ukryty przed wzrokiem fanów classic carów. Został odnaleziony na początku tego roku i teraz czeka go europejska premiera.


Zobacz także:

SPORT

GOODWOOD FESTIVAL OF SPEED 2018


 

Mustang ’68, który w filmie bierze udział w 10 minutowej efektownej scenie pościgu, stanowiącej obecnie wzorzec filmowania scen pościgowych dla twórców współczesnego kina, wystartuje na prawie dwukilometrowej górskiej próbie Hillclimb, wraz z nowym Mustangiem w specjalnej edycji Bullit, którą można już zamawiać w Europie. Jest to wersja przygotowana dla uczczenia 50. rocznicy słynnego filmu.

mustang-fo2

Jeden z dwóch identycznych fastbacków Mustang GT z 1968 r. wykorzystywanych w filmie „Bullitt” przez McQueena, pojawił się publicznie po ponad trzech dekadach pozostawania w ukryciu.

Aby spełnić życiowe marzenie swojej rodziny, Sean Kiernan, który odziedziczył samochód w 2014 r. po swoim ojcu, skontaktował się z Fordem i obie strony doszły do porozumienia, aby pokazać motoryzacyjną gwiazdę filmową w czasie styczniowego salonu samochodowego NAIAS 2018 w Detroit. Kieran będzie towarzyszył swojemu Mustangowi w czasie jego europejskiego debiutu.

mustang-fo3

Kolejna atrakcja, to wyjątkowy Ford Mustang Eagle Squadron zbudowany przez Ford Performance oraz firmę Vaughna Gittina Jr. „RTR Vehicles”. Samochód jest hołdem, złożonym amerykańskim pilotom służącym w RAF w czasie II wojny światowej.

Mistrz świata w drifcie, Gittin Jr., poprowadzi 700-konego Mustanga GT Eagle Squadron w próbie Hillclimb, po czym samochód powróci do USA, gdzie auto zostanie wystawione przez Stowarzyszenie Lotnictwa Eksperymentalnego na aukcji charytatywnej „Gathering” – wspierającej programy edukacyjne dla młodych adeptów lotnictwa. Gittin Jr. wystartuje w Hillclimb w swojej zapierającej dech w piersiach driftowej wersji Mustanga RTR.

mustang-fo4

Odwiedzający tegoroczną edycję Goodwood Festival of Speed mogą również oglądać ultra- wyczynowego Forda GT, który również wystartuje w odcinku Hillclimb – poprowadzą go kierowcy zespołu Ford Chip Ganassi Racing Team, startującego w Długodystansowych MIstrzostwach Świata: Andy Priaulx oraz Harry Tincknell – którzy niedawno rywalizowali w wyścigu 24 Le Mans.

Na próbie Hillclimb oraz Forest Rally Stage, zadebiutuje zwycięska para Fordów Fiesta WRC M-Sportu, które poprowadzą kierowcy rajdowi M-Sport Ford World Rally: Sebastien Ogier – pięciokrotny zwycięzca WRC i Elfyn Evans – były zwycięzca rajdowych mistrzostw Wielkiej Brytanii.

mustang-fo5

Oprócz samochodów Forda występujących na torze i odcinkach specjalnych, odwiedzający Goodwood będą mieli okazję odkryć nowe modele, takie jak całkowicie nowy Ford Focus oraz linię SUV marki – kompaktowy model EcoSport, oraz Kuga i flagowy Edge.

Goodwood Festival of Speed rozpocznie się w czwartek 12 lipca i potrwa do niedzieli 15 lipca w Goodwood House, w Zachodnim Sussex w Anglii.