FRANKFURT 2017: OPEL INSIGNIA COUNTRY TOURER I NOWA OFERTA

Opel-Ins-exc1

Nowy Opel Insignia Country Tourer będzie świętował swoją premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie (IAA, 12–24 września), a niedługo potem pojawi się w salonach dilerskich marki.

Jednak już teraz można składać zamówienia na ten off- roadowy model, dostępny opcjonalnie z inteligentnym napędem na wszystkie koła z funkcją wektorowania momentu obrotowego.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

FRANKFURT 2017


 

Cena wyjściowa Insignii Country Tourer wynosi 128 500 zł (wszystkie ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi z VAT w Polsce). Nowy topowy model Insignii już w wersji podstawowej posiada szeroką gamę najnowszych technologii i systemów wspomagających kierowcę.

Standardowe wyposażenie obejmuje wspomaganie Hill Start Assist, przednią kamerę Opel Eye wraz z alarmem przedkolizyjnym, wykrywaniem pieszych oraz układem automatycznego hamowania awaryjnego w mieście, a także system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu, asystenta pasa ruchu z automatyczną korektą toru jazdy, wskaźnik odległości od pojazdu poprzedzającego, asystenta świateł długich oraz automatyczne światła mijania z funkcją wykrywania tunelu.

Opel-Ins-exc2

W większości wersji silnikowych standardowo oferowany jest także nowoczesny adaptacyjny układ jezdny FlexRide. Komfort zapewniają dwustrefowa automatyczna klimatyzacja, bezkluczykowy system sterowania zapłonem oraz luksusowe ergonomiczne fotele z wielostopniową regulacją.

Rozrywkę i łączność na najwyższym poziomie zapewnia radio R 4.0 IntelliLink współpracujące z interfejsami Apple CarPlay i Android Auto. W standardzie jest również osobisty opiekun kierowcy Opel OnStar.

Wraz z premierą nowej Insignii Country Tourer zostanie uruchomiony program Opel Exclusive – dostępny zarówno w Insignii Grand Sport, jak i w Sports Tourer. Koncepcja personalizacji umożliwia klientom wybór dokładnie takiego koloru, jaki sobie wymarzą. Początkowo standardowe portfolio kolorów zostanie rozszerzone o 15 dodatkowych odcieni, a wkrótce Opel zaoferuje nieograniczoną paletę barw.

Ulubiony kolor szminki, kolor oczu córki, a może głęboki granat nocnego nieba – w przyszłości kolor lakieru będzie dostępny we wszystkich możliwych tonacjach. Pakiet High Gloss Black nadaje modelowi Exclusive efektowny sportowy wygląd: czarna wyrazista osłona chłodnicy i kontur szyb podkreślony eleganckimi listwami, lusterka zewnętrzne i jeszcze wiele innych elementów. Stylistykę dopełnia wybór spośród gamy obręczy kół ze stopów lekkich.

Opel-Ins-exc3

Oferta Exclusive już niedługo poszerzy się o kolejne opcje: wybór wersji skórzanej tapicerki oraz stylistycznych elementów wyposażenia wnętrza. Ponadto każde auto w tej wersji będzie posiadało w standardzie wiele opcji zwiększających komfort i podkreślających styl.

System Navi 900 IntelliLink z ośmiocalowym ekranem dotykowym, pochłaniające ciepło szyby Solar Protect oraz rewolucyjne adaptacyjne reflektory matrycowe IntelliLux LED czekają na pokładzie.

Insignia dla fanów wypadów poza miasto

Ułatwieniem przy załadunku jest funkcja otwierania i zamykania klapy bagażnika stopą pod tylnym zderzakiem. W celu zwiększenia pojemności bagażnika do 1 665 litrów, nowa Insignia Sports Tourer została wyposażona w funkcję składania tylnej kanapy w proporcji 40/20/40, co umożliwia elastyczne powiększanie przestrzeni bagażowej.

Zestaw tylnych siedzeń można złożyć za naciśnięciem przycisku znajdującego się w bagażniku. Dostępne w standardzie relingi dachowe nie tylko podkreślają dynamiczny i żądny przygód charakter samochodu, lecz także zwiększają jego funkcjonalność: nasz twardziel może przewozić na dachu ładunki do 100 kilogramów.

Przestrzenne wnętrze ucieszy zarówno kierowcę, jak i pasażera siedzącego z tyłu. Opcjonalnie można zwiększyć komfort, zamawiając ergonomiczne fotele z atestem AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V. – Akcja na rzecz Zdrowych Pleców), wentylacją siedzenia i funkcją masażu kierowcy i pasażera z przodu (2 500 zł).

Opel-Ins-exc4

Napęd i konstrukcja podwozia

Nowy Opel Insignia Country Tourer imponuje osiągami – a wszystko za sprawą potężnych silników benzynowych oraz wysokoprężnych z turbodoładowaniem.

Jednym z nich silnik benzynowy 2.0 z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem o mocy 191 kW/260 KM (średnie zużycie paliwa według NEDC – 8,9 l/100 km; emisja CO2: 203 g/km), w połączeniu z nową, ośmiostopniową przekładnią automatyczną oraz nowoczesnym napędem Twinster na wszystkie koła.

Początkowo oferowany silnik wysokoprężny o pojemności dwóch litrów o wysokiej mocy 125 kW/170 KM jest również dostępny w wersji z napędem na wszystkie koła (zużycie paliwa 6,5 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja: 172 g/km).

Z napędem na przednie koła oferowany jest z sześciobiegową przekładnią manualną lub ośmiostopniową przekładnią automatyczną. Silnik 1.5 Direct Injection Turbo 121 kW/165 KM z sześciobiegową przekładnią manualną lub sześciostopniową przekładnią automatyczną (zużycie paliwa w6,5–6,4 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 149–147 g/km).

W najbliższej przyszłości w portfolio pojawi się jeszcze mocniejszy silnik wysokoprężny.

Opel-Ins-exc5

Dwadzieścia pięć milimetrów dodatkowego prześwitu oraz napęd na cztery koła z wektorowaniem momentu obrotowego wraz z nowym zawieszeniem tylnym z pięcioma wahaczami to najbardziej dopracowany system w samochodach tej klasy. Insignia Country Tourer wprost kusi, by choć na moment opuścić asfaltowe drogi i wybrać off- roadowy szlak.

Zamiast tradycyjnego tylnego mechanizmu różnicowego, który przenosi jednakową ilość momentu obrotowego na każde z tylnych kół, w Oplu Insignii Country Tourer zastosowano dwa sterowane elektrycznie sprzęgła wielotarczowe, które umożliwiają bardziej zindywidualizowane i precyzyjne przekazywanie mocy na poszczególne koła, niezależnie od warunków drogowych i pogodowych.

Aby przeciwdziałać tendencji do podsterowności podczas pokonywania z dużą prędkością ciasnych zakrętów, system przekazuje więcej momentu obrotowego na koło po zewnętrznej stronie łuku, uwzględniając położenie pedału przyspieszenia i kierownicy. Wszystko to odbywa się w ułamku sekundy i nie wymaga interwencji ze strony kierowcy.

Funkcja ta pozwala na stabilizację pojazdu. Ponadto Insignia skręca z większą precyzją i bardziej spontanicznie reaguje na polecenia kierowcy. W efekcie prowadzi to do poprawy stabilności i sterowania niezależnie od sytuacji.

Ponadto ulepszone zawieszenie FlexRide zapewnia zoptymalizowane i dostosowane do sytuacji właściwości jezdne. System koryguje charakterystykę pracy amortyzatorów, przekładni kierowniczej, przepustnicy oraz punkt zmiany przełożeń (w przypadku skrzyni automatycznej) – niezależnie lub według jednego z trzech trybów pracy wybieranych przez kierowcę: Standard, Sport i Tour.

Opel-Ins-exc6

Nowe centralne oprogramowanie „Drive Mode Control” decyduje o charakterystyce i działaniu zawieszenia adaptacyjnego. Jego zadaniem jest nieprzerwane analizowanie danych pochodzących z czujników w powiązaniu z ustawionymi parametrami, a także rozpoznawanie stylu jazdy danego kierowcy.

Insignia à la Opel Exclusive

Ci, którzy zdecydują się na modele: Insignię Country Tourer, Sports Tourer lub Grand Sport będą mieli do wyboru niemal nieograniczoną gamę opcji stylistycznych. Opel Exclusive obejmuje spersonalizowane kolory zewnętrzne lakieru.

W przyszłości klient będzie mógł wybrać kolor swojego auta spoza standardowych i oferowanych w kolekcji Exclusive – zespół Opel odtworzy konkretny odcień, który klient sobie zażyczy. Wystarczy podać konkretny wzór, na przykład zdjęcie, kolor krawata, itp. Do odtworzenia pożądanego koloru wystarczy również jego kod.

Następnie Opel przygotuje próbkę lakieru – aby klient mógł podjąć właściwą decyzję, musi przekonać się, jak finalnie dany kolor będzie wyglądał na samochodzie. Od czystych jednobarwnych lakierów przez klasyczne powłoki metalizowane, aż po perłowe, błyszczące wykończenia – w Opel Exclusive wszystko jest możliwe, wszystko zależy od składu konkretnej farby. Po nałożeniu zabarwionego lakieru nawierzchniowego, barwy takie jak np. czerwień nabiorą szczególnej głębi.

Nabywcy Opla Insignii, którzy zdecydują się na pakiet High Gloss Black, będą mogli wybierać spośród wielu różnych wzorów obręczy kół ze stopów lekkich. Podkreśli to jeszcze bardziej sportowy charakter samochodu przez zamianę chromowanych elementów nadwozia, takich jak osłona chłodnicy, listwy przy szybach oraz lusterka zewnętrzne na elementy błyszczące w kolorze tajemniczej czerni.

Usługa specjalna: w ramach programu Exclusive klienci będą mogli stworzyć własny samochód w wysokiej rozdzielczości dzięki cyfrowemu salonowi 4K. Będą oni mogli zobaczyć swój nowy samochód tak, jakby był zaparkowany o krok od nich.

Ponadto użytkownicy smartfonów i tabletów po pobraniu aplikacji (dostępna w Apple iTunes i Google Play) będą mogli zaprojektować swój wymarzony samochód – gdzie i kiedy tylko chcą.

Premiera nowego samochodu nastapi we wrześniu na targach Auto Show motoryzacyjnych we Frankfurcie.