HYUNDAI: NOWY i40 Z CIEKAWYM DESIGNEM I LICZNYMI SYSTEMAMI

hyundai-i40-1

Odświeżony design i ulepszona specyfikacja mają na celu utrzymanie atrakcyjności modelu Hyundai i40 wśród europejskich klientów, a nowe silniki spełniają normy emisji spalin Euro 6D-Temp.

Udoskonalony samochód oferowany będzie jak dotychczas w dwóch wersjach nadwozia – sedan oraz wagon.


Zobacz także:

PREMIERY


 

Hyundai Motor zmodernizował i40 udoskonalając wygląd i układy napędowe oraz dodając nowe systemy bezpieczeństwa. Charakteryzuje się teraz komfortową przestrzenią dla pasażerów i bagażu.

hyundai-i40-2

Dynamiczny i elegancki wygląd został podkreślony przez nowy przód z charakterystycznym dla marki kaskadowym grillem oraz nowe 18-calowe felgi ze stopów lekkich. W celu zwiększenia wyboru dla klientów dostępne będą również znane z poprzednika 16- i 17-calowe felgi aluminiowe.

i40 oferowane będzie z całkowicie nową paletą lakierów, które znane są z nowej generacji Santa Fe. Wykończenia wnętrza będzie natomiast dostępne w tonacji czarnej lub beżowej zarówno z materiałową jak i skórzaną tapicerką siedzeń. Dopełnieniem eleganckiej i spokojnej stylistyki wnętrza samochodu są boczki drzwi z elementami w kolorze tapicerki oraz deska rozdzielcza ozdobiona stylową listwą.

hyundai-i40-3

Nowe aktywne systemy bezpieczeństwa

Dla zapewnienia komfortowej i bezpiecznej jazdy i40 jest wyposażone w systemy aktywnego bezpieczeństwa SmartSense. Wprowadzony system zapobiegania zderzeniu czołowemu (FCA) działa trzy etapowo, najpierw ostrzega wizualnie i akustycznie kierowców o sytuacjach awaryjnych, następnie autonomicznie hamuje dozując siłę, a w ostateczności hamuje z maksymalną siłą w celu uniknięcia kolizji lub zminimalizowania uszkodzeń, gdy kolizja jest nieunikniona.

System aktywuje się przy prędkości 10 km/h lub większej, gdy wykryty zostanie inny pojazd przed samochodem.

hyundai-i40-4

Nowy wydajny układ napędowy

Hyundai zmodernizował gamę silników, aby zoptymalizować zużycie paliwa oraz spełniać nowe normy emisji spalin Euro 6D-Temp. i40 jest teraz dostępny z nowo opracowanym silnikiem Diesla Smartstream o pojemności 1,6 litra z dwoma poziomami mocy.

hyundai-i40-5

Podstawowa wersja silnika oferuje 115 KM i 280 Nm momentu obrotowego i połączona jest z 6-biegową manualną skrzynią biegów (6MT – zużycie paliwa w cyklu NEDC: 4,3- 4,6 l/100 km, emisje CO2 w cyklu NEDC: 113- 120 g/km).

Mocniejsza wersja osiąga moc 136 KM i moment obrotowy 320 Nm, dostępna jest z 7-biegową skrzynią dwusprzęgłową (7DCT – spalanie: 4,3- 4,7 l/100 km, emisja CO2: 112- 123 g/km) lub 6MT. Układy napędowe w technologii Smartstream mają zwiększoną wydajność.

Hyundai i40 jest dostępny również z silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 litra, który łączony jest z 6-biegową manualną skrzynią biegów (6MT – zużycie: 6,2- 6,7 l/100 km, emisja CO2: 142- 153 g/km). Wszystkie jednostki napędowe i40 spełniają normę emisji Euro 6d-temp.

hyundai-i40-6