ITALIAN BAJA 2017: PRZYGOŃSKI UTRZYMAŁ PROWADZENIE (2. ETAP)

itaba_2_1

Kuba Przygoński (Automobilklub Polski) i Tom Colsoul dzięki równym i bezbłędnym przejazdom utrzymali pozycję lidera po drugim etapie rajdu Italian Baja.

W klasyfikacji generalnej rundy Pucharu Świata FIA załoga Orlen Team wyprzedza dwóch innych kierowców z Polski – Arona Domżałę i Martina Kaczmarskiego. Na razie więc podium jest nasze!


Zobacz także:

SPORT

ITALIAN BAJA 2017


 

W sobotę zawodnicy trzykrotnie pokonywali ponad 90-kilometrowy odcinek specjalny „Cantina”. Polsko- belgijski duet poranny przejazd pokonał spokojnie, uzyskując trzeci czas i tracąc do najszybszego Martina Kaczmarskiego tylko 22 sekundy. Drugi OS najszybciej pokonał Aron Domżała, a Przygoński był 14 sekund za nim.

itaba_2_2

Ostatni przejazd należał już do załogi Orlen Teamu, która była o 50 sekund szybsza od Domżały i tym samym umocniła się na pozycji lidera całego rajdu. Przygoński i Colsoul potwierdzają tym samym świetną formę i mądrą taktycznie jazdę. Cieszy również postawa Polaków, którzy byli najszybsi na wszystkich dzisiejszych odcinkach specjalnych.

– To był dla nas bardzo, bardzo dobry dzień. Prowadzimy w rajdzie i bardzo się z tego z Tomem cieszymy. Dzisiaj pokonywaliśmy trzykrotnie ten sam 90-kilometrowy OS, ale tak naprawdę za każdym razem przejazd był inny. Poranny odcinek był bardzo śliski i z dużą ilością wody po nocnych opadach. Nie dało się wszędzie dohamować i każdy przynajmniej raz wypadł z trasy. Drugi przejazd był już lepszy, ale dopiero na trzecim zrobiło się całkiem sucho, co pozwoliło na szybszą jazdę. Mamy fajne tempo i jedziemy mądrze taktycznie. Pierwszy odcinek, na którym można było dużo stracić, pokonaliśmy dość spokojnie, a ostatni, gdzie wszystko dało się przewidzieć, pojechaliśmy już bardzo szybko. Cieszy mnie rywalizacja z innymi Polakami. Z jednej strony walczymy między sobą, ale z drugiej pokazujemy we Włoszech jak mocni są polscy rajdowcy – powiedział na mecie drugiego etapu Kuba Przygoński.

itaba_2_3

W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajmuje Aron Domżała, który traci dwie i pół minuty, a trzeci jest Martin Kaczmarski tracący do lidera już ponad 4 minuty.

Szósta runda Pucharu Świata Cross Country zakończy się w niedzielę. Kierowcy będą mieli jeszcze do przejechania dwa odcinki specjalne po 86 km każdy.

itaba_2_4

Klasyfikacja generalna Italian Baja po drugim etapie

1. Kuba PRZYGOŃSKI i Tom COLSOUL (Mini All4 Racing) – 3:36.01 godz.;
2. Aron DOMŻAŁA i Maciej MARTON (Toyota Hilux) – strata 2.35 min.;
3. Martin KACZMARSKI i Tapio SUOMINEN (Toyota Hilux) – 4.11 min.;
4. Miroslav ZAPLETAL i Marek SÝKORA (Ford F-150 Evo) – 6.41 min.;
5. Ronan CHABOT i Gilles PILLOT (Toyota Hilux) – 13.04 min.;
6 Fernando ÁLVAREZ i Juan Pablo MONASTEROLO (Toyota Hilux) – 17.16 min.;
7. Mohamed ABU-ISSA i Xavier PANSERI (Mini All4 Racing) – 18.53 min.

Fot.: Marian Chytka (MCH Photo)