JEEP PARTNEREM KOLEJKI TYROLSKIEJ W EMIRATACH ARABSKICH

Jeep_Jebal_Jais1

Dżabal al-Dżajs, najwyższy szczyt Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE) usytuowany w Ras Al- Chajma jest „gospodarzem” najdłuższej na świecie kolejki tyrolskiej, Dżabal al-Dżajs Flight, wpisanej do księgi rekordów Guinnessa.

Dzięki kolejce, głównej atrakcji turystycznej całego regionu, najbardziej wysunięty na północ emirat jest w pierwszej lidze pod względem światowej turystyki.


Zobacz także:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


Długa na 2,83 km tyrolka, wyróżniona w zestawieniu World Travel Awards 2018, jako najważniejsza atrakcja turystyczna Bliskiego Wschodu, została zaprojektowana i zbudowana przez Toroverde we współpracy z ośrodkiem rozwoju turystyki Ras Al Chajma.

Jeep_Jebal_Jais2

Miłośnicy przygód oraz turyści spragnieni mocnych wrażeń mogą przemieszczać się z prędkością nawet 150 km/h na wysokości 1680 m i poczuć się, jak jastrząb w locie z rozpostartymi skrzydłami.

Jednak przygoda, emocje i wolność na otwartej przestrzeni nie ograniczają się tylko do doznań na kolejce tyrolskiej. Marka Jeep została „lądowym” partnerem motoryzacyjnym tej najdłuższej na świecie kolejki tyrolskiej. Firma Toroverde będzie miała do dyspozycji flotę Wranglerów do przewozu osób i wsparcia logistycznego.

Nowy Jeep Wrangler, czwarta generacja samochodu terenowego, który posiada świetne osiągi off-roadowe, zapewnia wysoki poziom komfortu, wysokie możliwości terenowe oraz bogate wyposażenie.

Jeep_Jebal_Jais3

Wersje wyposażenia obejmują dwa zaawansowane systemy napędu 4×4, aktywowane na żądanie systemy Command- Trac i Rock- Trac wraz z elektroniczną blokadą przedniej i tylnej osi Tru-Lock, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu Trac- Lok oraz elektronicznie rozłączany przedni stabilizator poprzeczny.

Również gama silników została odnowiona poprzez wprowadzenie 2,2-litrowego turbodiesela o mocy 200 KM oraz 2,0-litrowego silnika benzynowego o mocy 272 KM. Oba silniki zestawione są z ośmiostopniową, automatyczną skrzynią biegów, nowością w tym modelu.

Gama Jeepa Wrangler obejmuje trzy poziomy wyposażenia: Sport, Sahara i Rubicon w konfiguracji 3-drzwiowej lub 5-drzwiowej. Modele Sahara mogą być wyposażone w ekskluzywny pakiet Overland.

Jeep_Jebal_Jais4