KONKURS APLIKATORÓW 3M ENDORSED NA TARGACH

3m_targi1

Podczas zakończonych ogólnopolskich targów Rema Days Warsaw, które odbywały się w Ptak Warsaw Expo, firma 3M Poland stworzyła wyjątkową strefę personalizacji różnych powierzchni przy wykorzystaniu folii graficznych.

Główną atrakcją strefy był konkurs 3M Endorsed Wrap!t Ring, czyli zmagania certyfikowanych aplikatorów 3M Endorsed.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Polegał on na oklejaniu na żywo BMW i8 najnowszą folią 3M IJ180mC, zadrukowaną autorskimi projektami graficznymi, w połączeniu z wyklejaniem kultową folią do zmiany koloru 3M serii 1080. Podczas targów aplikatorzy aż ośmiokrotnie odmienili wygląd oklejanego na żywo BMW Frozen Yellow.

3m_targi4

W 3M Endorsed Wrap!t Ring zaangażowanych było łącznie 8 zespołów doświadczonych aplikatorów z certyfikatem 3M Endorsed. Zawodnicy mierzyli się z wymagającym najwyższych umiejętności i precyzji, futurystycznym modelem BMW i8. Konkurs zorganizowany przez Certyfikowane Centrum Szkoleniowo- Egzaminacyjne 3M – The Wrap Center (zdobywca medalu The Prize for Innovations 2018) polegał na tym, że w każdym starciu dwa zespoły aplikatorów oklejały samochód równocześnie, każdy jeden jego bok.

Projekty graficzne zostały przygotowane przez członków zespołów i wydrukowane przez Certyfikowaną Drukarnię 3M MCS DPSdruk.pl, a do ich wykonania wykorzystano zadruk na folii 3M IJ180mC (folia zdobyła medal The Prize for Innovations 2017). Aplikatorzy w projektach korzystali również z folii do zmiany koloru auta 3M 1080 oraz innowacyjnej taśmy 3M Knifeles. Podczas konkursu nie było możliwości używania nożyka do przycinania folii na samochodzie.

Na stoisku w tym roku wręczono aż 5 medali The Prize for Innionovats. Nagrodzona została innowacyjna gwarancja 3M MCS obejmująca gotowy wyrób graficzny (zgłoszona przez DPSdruk.pl), inicjatywa edukacyjna The Wrap Center, seria 1080 (zgłoszona przez folia- samochodowa.pl), innowacyjne laminaty fakturowane 3M 8900 (zgłoszone przez 3M) oraz opalarka marki Steinel HG2520 E z pirometrem HG SCAN (zgłoszona przez Steinel).

3m_targi2

Gwarancja 3M MCS to rozwiązanie, które obejmuje nie tylko folię jako materiał, ale także zadrukowany wyrób graficzny. 3M testuje swoje rozwiązania na całym świecie, w zróżnicowanych warunkach atmosferycznych. Stosując zaaprobowany system przetestowanych komponentów, można być spokojnym o wizualny efekt końcowy i trwałość reklamy.

Car wrapping

Zmiana koloru samochodu, inaczej car wrapping, to całkowita lub częściowa metamorfoza wyglądu pojazdu przy użyciu folii. Aplikacja może być wykonana na dowolnych elementach karoserii (np. lusterkach, zderzakach, masce) lub na całym pojeździe. Folia 3M serii 1080 to kultowe rozwiązanie dedykowane zmianie koloru pojazdu. Obecnie, coraz większą popularność zdobywa również oklejanie reklamowe – dowolną grafiką wydrukowaną na specjalnej, stworzonej do tego celu folii graficznej (np. innowacyjna folia 3M IJ180mC).

Dzięki zaawansowanym możliwościom technologicznym, folia 3M pozwala na szybkie, czyste i najwyższej jakości realizacje. Personalizacja to trend, który rozwija się od dłuższego czasu. Coraz częściej obserwuje się zarówno projekty zmiany koloru pojazdu jak również wykorzystanie samochodów służbowych jako nośników reklamowych.

3m_targi3

– Dla wielu kierowców paleta barw producentów samochodów jest stanowczo zbyt wąska. Ich marzenie o unikalnym kolorze i zmianie wyglądu pojazdu można zrealizować dzięki wykorzystaniu folii graficznych. Nadanie indywidualnego i niepowtarzalnego charakteru ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Zupełnym hitem tegorocznych targów i w mojej ocenie produktem przełomowym w tej branży jest seria taśm do bezpiecznego cięcia folii 3M Knifeless. Technologia tego produktu umożliwia aplikację bez wykorzystania ostrych narzędzi, co jest szczególne istotne biorąc pod uwagę wartość oklejanych pojazdów i ryzyko uszkodzenia lakieru przy nieostrożnym cięciu nożykiem – mówił podczas pokazu Rafał Żmuda, certyfikowany trener 3M z Centrum Szkoleniowo- Egzaminacyjnego 3M – The Wrap Center.

Oferta taśm Knifeless daje gwarancję braku uszkodzeń lakieru przy cięciu folii, co jest szczególnie istotne w pracy z samochodami klasy premium. Najwyższa jakość materiału zapewnia także doskonałą linię cięcia. Dedykowane do poszczególnych prac linie produktu to łatwa aplikacja od drobnych elementów do najbardziej złożonych wzorów – bez użycia plotera. Wysoka elastyczność materiału sprawia, że cięcie w dowolnym kierunku oraz tworzenie najbardziej nieregularnych konturów przebiega niezwykle płynnie.

Folie graficzne dają nieograniczone możliwości wykorzystania. Po zadruku można je aplikować na samochody, jachty czy łodzie, ale także w architekturze stosując je we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynków.

– Folie graficzne 3M to bardzo szeroka gama produktów, którą stale rozwijamy śledząc na bieżąco trendy w projektowaniu graficznym, starając się zaspokoić potrzeby personalizacji coraz to nowych, niejednokrotnie zaskakujących powierzchni. Odwiedzający nasze stoisko na targach Rema Days mieli okazję spróbować samodzielnego oklejania nimi wybranych powierzchni i przekonać się o ich zaletach – podkreśliła Magdalena Salamucha, Dyrektor Handlowy Działu Reklamy Wizualnej 3M Poland.