KOSMICZNE BMW INVIDUAL M850i xDRIVE COUPE NIGHT SKY

bmw-coupe1

BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky zostało zaprezentowane na krótko przed nocą z 3 na 4 stycznia, gdy oglądać było można (tam gdzie pozwoliła na to pogoda) najbardziej intensywny deszcz meteorytów.

Od ponad 25 lat manufaktura BMW Individual w Garching, niedaleko Monachium, produkuje najwyższej jakości wyposażenie, niezwykłe modele specjalne i spektakularne unikaty.


Zobacz także:

PREMIERY

ROZMAITOŚCI


 

Wszystkie w bardzo charakterystycznej stylistyce i dodatkowo wzbogacone najcenniejszymi materiałami na świecie. Teraz specjaliści od designu stworzyli nowy wymiar ekskluzywności. W BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 9,8 – 9,7 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 224 – 221 g/km) wybrane elementy obsługi mają aplikacje wykonane z materiałów meteorytowych.

bmw-coupe2

Fascynację nieskończonością wszechświata widać również w podświetlanych konstelacjach gwiezdnych na konsoli środkowej oraz w inspirowanej ciałami niebieskimi stylistyce powierzchni listew ozdobnych, oparć foteli, tarcz hamulcowych i akcesoriów zewnętrznych.

Noc „spadających gwiazd” rozpoczęła się, gdy Ziemia na krótko przecięła orbitę asteroidy 2003 EH a jej fragmenty przeniknęły do atmosfery ziemskiej i spłonęły.

Manufaktura nadała samochodowi niepowtarzalną i oryginalną estetykę. Meteoryty zdobią cały panel konsoli środkowej, przycisk start/ stop silnika V8, wybierak biegów 8-stopniowej skrzyni Steptronic oraz kontroler iDrive Touch, tworząc niespotykany efekt wizualny i dotykowy. Inkrustacje z meteorytów można znaleźć na listwach progowych z podświetlanym oznaczeniem modelu.

bmw-coupe3

Manufaktura BMW Individual

Manufaktura BMW Individual od początku specjalizuje się w produkcji unikatów, które są wyrazem osobistego stylu kierowców BMW. Indywidualne rozwiązania sięgają od wyjątkowych lakierów karoserii poprzez niecodzienne materiały wykończenia wnętrza aż po specjalne wyposażenie, akcesoria, wzory szwów, grawerunki i inkrustacje.

W poszukiwaniu nowych możliwości twórczych, nowych zestawień materiałów i nowych technik obróbki BMW Individual często współpracuje ze słynnymi projektantami i znanymi producentami towarów luksusowych z innych branż.

Jedyne w swoim rodzaju

Struktura widoczna w ręcznie zszywanych podsufitkach i na listwach ozdobnych konsoli środkowej BMW Individual M850i xDrive Coupé Night Sky została również wyfrezowana na tarczach hamulcowych. Charakterystyczny wzór meteorytu można znaleźć również na lusterkach zewnętrznych, splitterach bocznych wlotów powietrza na froncie samochodu, grillu atrapy chłodnicy i obramowaniach skrzeli na przednich błotnikach.

bmw-coupe4

Zamontowane aluminiowe zaciski hamulcowe o bionicznej konstrukcji zostały opracowane przez BMW Motorsport i są nawet o 30 procent lżejsze od elementów produkowanych metodami konwencjonalnymi. Znaczne zmniejszenie masy nieresorowanej powoduje odczuwalną poprawę dynamiki i komfortu jazdy.

Trójkolorowa skóra o delikatnej fakturze oraz połączenie kolorów: białego opalu, granatu nocy i srebrnego to kolejny debiut w stylistyce wnętrza. Figury Widmanstättena – cecha charakterystyczna wnętrza M850i xDrive Coupé Night Sky – została powtórzona we wzorze szwów środkowej części foteli.

Kolejną atrakcją są podłokietniki konsoli środkowej, których wyjątkowe wzornictwo zainspirowane jest migoczącym nocnym niebem. Ich powierzchnię podświetlają diody LED, tworząc efekt gwiaździstego nieba wewnątrz, a tym samym bardzo nastrojową atmosferę. Stylowy charakter wnętrza dopełniają dywaniki o długim runie w kolorze granatu nocy.

bmw-coupe5

Specjalny lakier BMW Individual precyzyjnie łączy w sobie dwa odcienie, aby uzyskać wyrazisty efekt. Kolor bazowy karoserii to niemetalizowany kolor czarny. Następnie naniesiono drugą warstwę w metalizowanym kolorze niebieskim San Marino z efektem cieniowania od dolnej krawędzi karoserii aż po górną krawędź nadkoli. Na koniec nałożono trzy warstwy lakieru bezbarwnego o różnej wielkości cząsteczek pigmentu, aby nadać lakierowi niezwykły efekt głębi.

BMW M850i xDrive Coupé

Dzięki silnikowi V8 o mocy 390 kW (530 KM), sprawdzonej na torze wyścigowym technologii układu jezdnego oraz inteligentnemu systemowi napędu na cztery koła BMW xDrive czteroosobowy samochód jest prawdziwie sportowy. Tworzony był jednocześnie z BMW M8 i przeznaczonym na długie trasy wyścigowym M8 GTE. Systemy układu jezdnego łączą dynamikę jazdy z użytecznością na co dzień.

Specjalne detale optymalizują jego właściwości aerodynamiczne i redukują masę, np. opcjonalny karbonowy dach. W połączeniu z nisko położonym środkiem ciężkości, długim rozstawem osi i szerokim rozstawem kół pozwala to łączyć sportowe osiągi i luksusowy komfort.

bmw-coupe6