MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA 2019: WIELICZKA JUŻ CZEKA

memorkul11

Opublikowany został oficjalnie regulamin uzupełniający Platinum Rajdu Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Rozgrywana od 2007 roku impreza z bazą w Wieliczce otrzyma w tym sezonie nowe oblicze.

W tym roku zanosi się na długą i ciekawą listę startową – do biura zawodów wpłynęło już kilkanaście zgłoszeń.


Zobacz także:

RAJDY


 

– To będzie pierwsza ogólnopolska impreza sezonu 2019. Jesteśmy bardzo radzi, że funkcję sponsora tytularnego przyjęła spółka Orlen Oil, właściciel marki olejów dla motoryzacji Platinum – informuje Małgorzata Dybczyk, sekretarz zarządu Automobilklubu Krakowskiego, który jest organizatorem zawodów przy współudziale Starostwa Wielickiego i samorządowych władz miasta i gminy Wieliczka oraz przy pomocy władz gmin Gdów, Łapanów i Raciechowice.

– Tegoroczna edycja przynosi sporo zmian i nowości. Niezmiennym elementem pozostają próby, rozgrywane tradycyjnie w samej Wieliczce, a więc wieczorny prolog w sobotę z pętlą przez Rynek Górny oraz niedzielny wyścig ze startem przy Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym „Solne Miasto” i metą przy Szybie Daniłowicza. Te próby będą przejeżdżane dwukrotnie i to one tworzą specyficzny styl i klimat naszego Memoriału. Natomiast musieliśmy odstąpić od rozegrania odcinków specjalnych na tzw. polach papieskich w Brzegach koło Wieliczki ze względu na trudności ze skonfigurowaniem odpowiednich odcinków specjalnych w związku z trwającą przebudową szlaku kolejowego Kraków- Rzeszów. Ponieważ jednak nie chcieliśmy, aby przypadająca w roku 15-tej rocznicy śmierci Janusza Kuliga impreza był uboższa niż w roku ubiegłym, postanowiliśmy przenieść dwa odcinki specjalne w jego rodzinne strony. I tak mamy w programie dwa 8-kilometrowe, dwukrotnie pokonywane odcinki specjalne w okolicach Łapanowa, rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga, a także w sąsiedztwie Gdowa i Raciechowic. Te trasy np. Podolany- Łapanów i Sawa- Zręczyce, zaczerpnęliśmy z kanonu tradycyjnych oesów dawnych Rajdów Krakowskich, a także Rajdów Żubrów czy imprez amatorskich; to właśnie na tamtych drogach zdobywał rajdowe ostrogi niezapomniany Janusz Kulig – dodaje Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego i zarazem dyrektor zawodów.

– Ważną nowinką będzie przeprowadzenie w ramach Memoriału odrębnej klasyfikacji dla załóg w samochodach historycznych. W tym roku wielickie zawody nie będą wliczane do Historycznych RSMP, za to będą pierwszą z sześciu rund nowego cyklu o nazwie Historyczny Puchar Południa. Liczymy na znaczne zainteresowanie także tą konkurencją – kończy Małgorzata Dybczyk.

Dzięki patronatowi Orlen Oil gościem wielickiej imprezy będzie as Orlen Teamu, gwiazda rajdów cross-country oraz driftingu, Kuba Przygoński.

GCh