MERCEDESEM PO WIŚLE 2018: JUBILEUSZOWY CLASSIC DAY

mpw-przed1

Już po raz piętnasty w Płocku odbędzie się w połowie czerwca impreza Mercedesem po Wiśle Classic Days, w której udział wezmą klasyczne Mercedesy wyprodukowane przed 1985 rokiem.

Zabytkowy Mercedes 220SEb Coupe zostanie zakotwiczony na promie w okolicy zalewu Sobótka. Historyczna nazwa imprezy nabierze w tym roku pełnego znaczenia.


Zobacz także:

MERCEDESEM PO WIŚLE 2018

HISTORIA/OLDTIMERS


 

Wszystko to dzięki uprzejmości Żeglugi Wyszogrodzkiej i osobistemu zaangażowaniu kapitana Jerzego Pielacińskiego, ale to nie jedyne nowości i atrakcje MPW Classic Day, który w tym roku zaplanowano na 15-17 czerwca. Już w piątek odbędzie się dla uczestników rejs po Wiśle statkiem wycieczkowym Marianna. Na sobotę przewidziano koncert zespołu Farben Lehre.

mpw-przed2

Do Płocka przyjedzie bez mała sto, często unikatowych i klasycznych Mercedesów, które będzie można zobaczyć podczas prezentacji statycznej na ulicy Tumskiej w sobotę 16 czerwca w godzinach 13.45 – 16.00.

Zostaną zaprezentowane tam wyjątkowe modele Mercedesów, poczynając od lat 30-tych (Mercedes- Benz 170V) poprzez lata 50 – 60-te (ciekawe egzemplarze 190SL, 230SL, 280SL, 350SL), jak również późniejsze rarytasy (m.in. 500SL, 350SE, 500SEC). Będzie też wystawa najnowszych modeli Mercedesa. Uczestnicy eventu przyjadą z całego kraju. Obecność potwierdziła także załoga z Holandii – Mercedes CE 300 Cabrio.

Niestrudzony Maciej Kulas zaprasza po raz piętnasty do Płocka. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Płocka, Andrzeja Nowakowskiego. Gospodarzem imprezy jest Gmina – Miasto Płock, a sponsorem głównym firma Solumus. Zlot wspierają Mercedes-Benz Polska i Mercedes-Benz Auto Forum. Partnerem technologicznym jest Samsung. Patronem medialnym jest serwis NewsAuto.pl.

Fot.: Michał Drabikowski