MICHELIN: VISION CZYLI PIERWSZA OPONA Z RECYKLINGU

VISION_Mic1

Firma Michelin zaprezentowała swoją pierwszą oponę z recyklingu podczas zakończonego w Kanadzie światowego szczytu na rzecz zrównoważonej mobilności Movin’On.

Opona pod nazwą VISION powstaje z biodegradowalnych materiałów, do produkcji którego wykorzystano odpadki, takie jak papier, plastik, puszki, zużyte części elektroniczne i resztki żywnościowe.


Zobacz także:

OPONY


 

VISION to ogumienie wydrukowane w technologii 3D, dzięki czemu użytkownik może sam określić jego parametry, takie jak chociażby głębokość bieżnika. Produkowane jest ono z biodegradowalnych materiałów pochodzących z recyklingu. VISION nie wymaga pompowania dzięki swojej wewnętrznej pęcherzykowej konstrukcji. Dodatkowo opona została wyposażona w sensory, co pozwala na komunikowanie się z kierowcą za pomocą aplikacji na smartfona.

VISION_Mic2

Movin’On to cykliczne wydarzenie poświęcone zrównoważonej mobilności, które w latach ubiegłych odbywało się pod nazwą Michelin Challenge Bibendum. W tym roku głównym tematem szczytu była inteligentna mobilność miejska. W Movin’On udział brało około 3 000 uczestników reprezentujących 35 krajów oraz kilkanaście miejskich samorządów lokalnych.

Program imprezy obejmował prezentacje, warsztaty oraz pokazy rozwiązań dotyczących mobilności. Wystąpili między innymi Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin Jean- Dominique Senard, Bertrand Piccard, twórca i pilot Solar Impulse 2, prezydent miasta Montrealu Denis Coderre, a także prezes Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA) Jean Todt. Konferencji partnerowały m.in. BMW, Bombardier, Delta Airlines czy Thalès.

Movin’On by Michelin to światowy szczyt na rzecz zrównoważonej mobilności.