NOKIAN: UNIKALNA TECHNOLOGIA ARAMIDOWEJ ŚCIANY BOCZNEJ

Nokian_Aramid2

Auta typu SUV są coraz częściej wybierane nie tylko przez wielbicieli jazdy terenowej i off- road, ale także do poruszania się po mieście i wyjazdów w plener.

Podróżowanie ciężkim pojazdem po trudnym terenie zarówno w mieście jak i poza nim powoduje, że coraz większe wymagania stawia się oponom.


Zobacz także:

OPONY

OPONY NOKIAN TYRES


 

Mają one za zadanie nie tylko zapewnić bezpieczeństwo jazdy ale i stabilne prowadzenia pojazdu w każdych warunkach. Aby spełnić oczekiwania kierowców fiński producent opon, firma Nokian Tyres wprowadziła nowoczesną technologię aramidowej ściany bocznej.

Nokian_Aramid1

Niezwykle trwałe włókna aramidowe użyte do budowy ściany bocznej ogumienia sprawiają że są one praktycznie niezniszczalne. Technologia ta zastosowana została we wszystkich oponach klasy premium do pojazdów typu SUV, a od tego roku również w oponach przeznaczonych do stosowania w lekkich samochodach ciężarowych oraz pojazdach typu van i campervan.

– Dzięki technologii aramidowej ściany bocznej opony letnie marki Nokian Tyres przeznaczone do stosowania w pojazdach typu SUV i van są niezwykle wytrzymałe i zapewniają najwyższe bezpieczeństwo jazdy. Włókna aramidowe użyte do budowy ściany bocznej opon Nokian Tyres sprawiają że są one mocniejsze i bardziej odporne na uszkodzenia i przecięcia spowodowane wjechaniem na kamień, wysoki krawężnik czy dziurę w drodze. Włókno aramidowe jest materiałem znanym z branży samolotowej i zbrojeniowej – mówi Martin Dražík, Product Manager na Europę Środkową w firmie Nokian Tyres.

Opony letnie Nokian Line SUV przeznaczone do średnich i małych aut segmentu zapewniają dynamiczne prowadzenie, komfort jazdy oraz świetną przyczepność nawet na mokrej nawierzchni. Dzięki zastosowaniu technologii aramidowej ściany bocznej są one niezwykle wytrzymałe i wyjątkowo odporne na uszkodzenia. Gwarantują maksymalne osiągi nawet na długich trasach, a jednocześnie pozwalają ograniczyć zużycie paliwa.

Nokian_Aramid3

Opony sportowe zLine SUV zapewniają maksymalną przyczepnością nawet na mokrej nawierzchni zapewniając tym samym bezpieczeństwo nawet w ekstremalnych warunkach. Ściany boczne opon zLine SUV wzmocnione zostały włóknem aramidowym zapewniając wytrzymałość nawet w przypadku aut o dużej mocy.

Stworzone z myślą o miłośnikach jazdy terenowej i fanach SUV-ów z napędem 4×4, opony Nokian Rockproof świetnie sprawdzają się nawet w najbardziej wymagających i ekstremalnych warunkach. Dzięki zastosowaniu technologii aramidowej ściany bocznej, specjalnej mieszanki gumowej, agresywnej rzeźby bieżnika oraz unikalnej technologii stone ejector powodującej wyrzucenie kamieni spomiędzy żeber bieżnika, ogumienie to cechuje także długi okres eksploatacji.

Do pojazdów typu van i camper oraz lekkich pojazdów ciężarowych

Pojazdy typu van i camper są szczególnie eksploatowane w okresie letnim. Ze względu na duże obciążenie oraz jazdę po krawężnikach i drogach o złej jakości, często pokrytych żwirem, opony do tego typu pojazdów muszą nie tylko być w stanie udźwignąć cały ich ciężar, ale także zapewnić bezpieczne i pewne prowadzenie w każdych warunkach.

Nokian_Aramid4

Z tego względu marka Nokian Tyres postanowiła zastosować nowoczesną technologię aramidowej ściany bocznej we wszystkich dostępnych na rynku produktach firmy przeznaczonych do stosowania w pojazdach typu van i camper włączając modele cLine Van, cLine Cargo oraz Weatherproof C.

Marka Nokian Tyres oferuje kierowcom samochodów osobowych szeroki wybór letnich opon klasy premiuj o wysokiej funkcjonalności (Line i zLine). Opona iLine przeznaczona głównie do mniejszych samochodów rodzinnych została wyprodukowana z myślą o rynku środkowoeuropejskim. Szczególny nacisk położono na oszczędność paliwa i ochronę przed akwaplanacją.

Kierowcy samochodów elektrycznych i hybrydowych na pewno docenią model eLine 2. Opony te nie tylko posiadają klasyfikację AA w kategorii oporu toczenia, ale także zapewniają ekonomiczną jazdę w każdych warunkach pogodowych.

Nokian_Aramid5

Ocena: „Polecane”

Opony marki Nokian Tyres odniosły sukces w testach opon letnich przeprowadzonych wiosną tego roku przez niemiecki magazyn motoryzacyjny „ACE Lenkard”. Model zLine w rozmiarze 235/45 ZR18 zajął w rankingu wysokie, drugie miejsce (ex aequo) i uzyskał ocenę “Polecany”. Szczególną uwagę zwrócono na bardzo dobre hamowanie oraz prowadzenie na mokrej nawierzchni oraz dobre zachowanie w trakcie akwaplanacji.

Opony chwalono także za dobre hamowanie i prowadzenie na suchej nawierzchni oraz wspaniale niskie opory toczenia. Sukces opon potwierdziły niemiecki test GTÜ oraz austriacki ARBÖ.

Program ochrony Nokian Tyres Satisfaction Promise

Opony do pojazdów typu SUV Nokian Tyres zapewniają trwałość i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Ponieważ jednak wiemy, że życie potrafi być nieprzewidywalne ogumienie objęte zostało gwarancją Nokian Tyres Aramid Guarantee, która obejmuje przypadkowe uszkodzenia ściany bocznej opony podczas normalnego użytkowania i zapewnia bezpłatny odbiór identycznego, nowego produktu u dowolnego sprzedawcy ogumienia Nokian Tyres biorącego udział w programie.

Firma zapewnia również gwarancję satysfakcji. Jeśli zakupiony komplet opon marki z jakiegokolwiek powodu nie spełnia Twoich oczekiwań w ciągu 14 dni możesz je wymienić na nowy zupełnie za darmo. Program ochrony Nokian Tyres Satisfaction Promise ma zastosowanie do opon zakupionych w wyznaczonych sklepach oponiarskich.