NOWY ELEKTRYCZNY AUTOBUS PRZEGUBOWY VOLVO 7900

Volvo 7900_Electr11

Volvo Buses poszerza ofertę autobusów zelektryfikowanych o w pełni elektryczny autobus przegubowy Volvo 7900 Electric Articulated.

Zapewni on cichą i bezemisyjną pracę przy wzroście wydajności. Marka oferuje obecnie szeroką gamę pojazdów zelektryfikowanych.


Zobacz relacje:

ECO

UŻYTKOWE


 

Zaliczają się do niej autobusy hybrydowe, elektryczno– hybrydowe (plug-in) oraz w pełni elektryczne.

Na Światowym Szczycie Transportu Publicznego UITP, który w tym roku odbył się w Sztokholmie, Volvo Buses zapowiedziało wprowadzenie na rynek jesienią tego roku w pełni elektrycznego autobusu przegubowego, mogącego pomieścić 150 pasażerów.

Nowy autobus bazuje na prototypach, które od czerwca 2018 r. są testowane na linii nr 16 w szwedzkim mieście Gothenburg – na trasie o wysokiej częstotliwości kursowania. Dwa nowe autobusy prototypowe kursują od 4,5 tys. godzin i przejechały dotychczas ponad 62 tys. kilometrów.

Volvo 7900 Electric Articulated będzie dostępny w dwóch rozmiarach – 18 i 18,7 metrów. Został zaprojektowany w taki sposób, aby sprostać wysokim wymaganiom w zakresie pojemności, komfortu i informacji o ruchu drogowym, zapewniając jednocześnie wygodne i płynne wsiadanie oraz wysiadanie pasażerów.

Akumulatory będą ładowane zarówno przez stacje szybkiego ładowania na przystankach końcowych, jak i poprzez uniwersalny system do ładowania pojazdów elektrycznych CCS (Combined Charging System) – nocą w zajezdni.

Pojazd zostanie zaprezentowany publiczności na październikowej wystawie Busworld w Brukseli.

Jak powiedział prezes Volvo Buses Håkan Agnevall na kongresie UITP, autobusy elektryczne to początek transportu publicznego nowej generacji.

– Przejście na zrównoważony transport publiczny odbywa się w miastach na całym świecie. Dzięki cichym, bezemisyjnym autobusom elektrycznym wyposażonym w zaawansowane systemy bezpieczeństwa, możemy wspierać miasta w rozwiązywaniu problemów związanych z emisją zanieczyszczeń, hałasem, zatłoczeniem i wypadkami drogowymi, aby stały się Miastami Zerowej Emisji (ang. „Zero Cities”). Nasz nowy elektryczny autobus przegubowy o dużej pojemności jest w tym procesie bardzo ważnym narzędziem – powiedział Håkan Agnevall.

Gama zelektryfikowanych autobusów Volvo
• Autobusy hybrydowe: Volvo 7900 Hybrid, Volvo 7900 Hybrid Articulated, Volvo Hybrid Double Decker. Nawet o 40 procent bardziej energooszczędny niż ten sam autobus z silnikiem wysokoprężnym.
• Hybrydowo – elektryczne (typu „plug-in”): Volvo 7900 Electric Hybrid, Volvo Electric Hybrid Double Decker (B5LHC). Nawet o 60 procent bardziej energooszczędny niż ten sam autobus z silnikiem wysokoprężnym.
• Autobusy elektryczne: Volvo 7900 Electric, Volvo 7900 Electric Articulated (premiera jesienią 2019 r.). Nawet o 80 procent bardziej energooszczędny niż ten sam autobus z silnikiem wysokoprężnym.