PARYŻ 2016: LEXUS NX BĘDZIE DOSTĘPNY W EDYCJI SPORTOWEJ

lex-paris12

Na salonie samochodowym Mondial de l’Automobile w Paryżu zaprezentowany został średniej wielkości crossover Lexus NX wyposażony w pakiet sportowy.

To wynik sukcesu sportowych edycji modeli CT oraz IS, które podobne pikiety otrzymały już wcześniej.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

PARYŻ 2016


 

Na dostępną dla wersji silnikowych NX 300h i NX 200t edycję Sport składają się specjalne elementy wykończeniowe nadwozia i wnętrza, podczas gdy wersja F SPORT dodatkowo obejmuje bardziej agresywną stylistykę oraz zmiany wpływające na poprawę własności dynamicznych.

NX Sport wyróżniać się będzie 18-calowymi czarnymi kołami z lekkiego stopu, czarnymi nakładkami lusterek zewnętrznych, a także czarnym wykończeniem klepsydrowo wciętej osłony chłodnicy i jej obramowania.

We wnętrzu NX Sport znajdziemy zarezerwowane wyłącznie dla tej wersji obicia foteli wykonane z tkaniny lub syntetycznej skóry, w kolorze czarnym lub Garnett ze srebrnymi wstawkami.

Pakiet ten przeznaczony jest wyłącznie do wersji wykończenia Business i Comfort, co czyni sportową stylizację modelu NX bardziej przystępną cenowo.

Prezentowany na targach motoryzacyjnych Paris Motor Show Lexus NX w edycji Sport będzie dostępny w większości krajów europejskich od października 2016.