PARYŻ 2018: DEBIUTUJE NOWA WERSJA AUDI R8 LMS GT3

audi-pary1

Podczas Salonu Samochodowego Mondial de l’Automobile w Paryżu Audi Sport customer racing prezentuje czwarty już nowy model na przestrzeni ostatnich czterech lat.

W ślad za zupełnie nową, drugą generacją Audi R8 LMS z roku 2015, za Audi RS 3 LMS TCR z 2016 i Audi R8 LMS GT4 z 2017, pokazana została udoskonalona wersja Audi R8 LMS GT3.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

PARYŻ 2018


 

Audi R8 LMS zadebiutowało na światowych torach trzy lata temu.

Audi R8 LMS GT3 (2019)

– Opracowując kolejną wersję tego auta położyliśmy jeszcze większy nacisk na potrzeby naszych klientów. Prace w etapie przedprojektowym tego udoskonalonego modelu koncentrowały się głównie na długich rozmowach z współpracującymi z nami zespołami wyścigowymi. Oprócz profesjonalistów, którzy za sterami tego samochodu odnoszą sukcesy na całym globie, wiele zwycięstw i tytułów wpisuje się też na listę jeżdżących nim amatorów – powiedział Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing.

Podczas prac nad najnowszą wersją R8 LMS, Audi Sport koncentrowało się na stworzeniu jeszcze lepszej niż poprzednio bazy technicznej.

audi-pary3

Optymalizacja aerodynamiki i chłodzenia zapewnia większą spójność w różnych, dynamicznych warunkach jazdy. Kolejnym ważnym obszarem w którym dokonano udoskonaleń jest trwałość elementów przeniesienia napędu. Cały pakiet zmian w Audi R8 LMS odpłaci zespołom lepszymi wynikami – zarówno sportowymi, jak i czysto ekonomicznymi.

Umiarkowane modyfikacje koncepcji ogólnej oraz dłuższe okresy międzyobsługowe sprzęgła i skrzyni biegów, to rozsądne zmiany wspierające przede wszystkim poczynania amatorów i obiecujące sukcesy na torze.

audi-pary4

Niezależnie od tego, czy zespoły są już właścicielami drugiej generacji Audi R8 LMS, czy dopiero zamierzają kupić nowy samochód, zmiany są korzystne dla wszystkich, a ich pakiet nadaje się również do modernizacji używanych już samochodów wyścigowych.

Pierwsze egzemplarze zmodernizowanego samochodu, cieszącego się dużym zainteresowaniem zwiedzających targi motoryzacyjne Paris Motor Show, trafią do klientów już w listopadzie. Zgodnie z wymaganiami homologacji FIA, na torach wyścigowych i w walce o punkty i tytuły mistrzowskie pojawią się w styczniu 2019.

audi-pary5