PEKIN 2018: NOWY VOLKSWAGEN TOUAREG WYZNACZA DROGĘ

vw-toua-no1

Nowy Touareg – model trzeciej generacji jest kolejnym ważnym elementem wielkiej ofensywy Volkswagena. To samochód zajmujący miejsce na samym szczycie oferty marki.

Swoją wyrazistą stylistyką, innowacyjnymi technologiami i dynamicznymi właściwościami jezdnymi pokazuje siłę i możliwości producenta.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE


 

Jego światowa premiera odbędzie się na salonie samochodowym w Chinach – na najszybciej rosnącym rynku modeli typu SUV na świecie, a dla Volkswagena największym pojedynczym rynku sprzedaży.

Touareg, największy z Volkswagenów, doskonale ilustruje ambicje marki – wyrazisty design opracowany przez głównego stylistę Klausa Bischoffa i jego zespół sprawia, że auto ma niepowtarzalny styl. Zestaw innowacyjnych systemów asystujących zapewnia pasażerom najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Nowy Touareg będzie mógł być wyposażony w duży cyfrowy kokpit – Innovision Cockpit, dzięki któremu zapewni on bardzo szeroki i szybki dostęp do informacji i usług multimedialnych, wyznaczając przy tym nowe standardy w klasie. Dodatkowo, rozwiązania z zakresu łączności uczynią z niego jeżdżące centrum internetowe. Zespół napędowy, zawieszenie pneumatyczne, układ tylnej osi skrętnej i system zapobiegający przechyłom nadwozia sprawią, że samochód będzie niezwykle dynamiczny i bezpieczny.

Nowe auto, model trzeciej generacji – tak jak jego poprzednicy będzie spełniał wymogi stawiane samochodom najwyższych klas i zaspokajał życzenia ich właścicieli. Klasa ekskluzywnych SUV-ów segmentu C należy w tej chwili do szczególnie szybko rosnących obszarów światowego rynku samochodowego. Oczekuje się tu nawet podwojenia sprzedaży (np. w Chinach), do roku 2023.

Swoją efektywność i możliwości Touareg udowodnił na utwardzonych drogach, na bezdrożach i na rajdowych trasach całego świata. Od chwili pojawienia się w 2002 roku modelu pierwszej generacji sprzedano już ponad milion egzemplarzy tego auta. Do najważniejszych sukcesów Touarega należą te odniesione w Rajdzie Dakar w latach 2009- 11.

Nowego Touarega z całym zestawem jego technicznych rozwiązań i bogactwem wyposażenia Volkswagen zaprezentuje po raz pierwszy w ramach światowej premiery 23 marca 2018 roku na targach motoryzacyjnych w Pekinie.